iPhone uygulamaları silemiyorum nasıl kaldırılır

iOS iPhone uygulama kaldırma nasıl yapılır veya uygulama silinmiyor diyenler için resimle göstermek istedik. Uygulamalar nasıl silinir yazımızda çıkan sorunda anlatılmakta.

Andronova

Apple’ ın iOS 13 için çalışmalarını sürdürdüğünü hepimiz biliyoruz. Her yeni sürümle daha fazla şek bekleyen kullanıcıları pek çıkan sürümlerden memnun olmuyor. Üstüne birde güncelleme yapıldıktan sonra pil süresinde sorun, şarj olmuyor sorunu, wifi’ nin bağlanmama sorunu ve uygulamalardan bazılarında çalışma hatası görülebiliyor. Yazımızla sizlere iPhone uygulama kaldırma nasıl yapılır resimli şekilde göstereceğiz.

iPhone yeni güncellemelerle bazı işlevlerini değiştirdi. Eskiden uygulamanın üstüne basılı tuttuğunuzda direk “X” simgesini görürdünüz. Şimdilerde paylaş seçeneğini görmekteyiz. Peki iPhone uygulama nasıl silinir?

Uygulamayı ayarlardan silmeyi umanlar bu seçeneğe girdiğinde “Siri, Bildirimleri, Hücreseli ve arka planda yenilemeyle karşılaşacaksınız. Bazıları Android ile karıştırıyor. Haberde sizlere bazı kişilerin uygulamaları kaldırmada zorlandıklarından dolayı püf noktasından bahsedeceğiz.

iPhone uygulamalar nasıl silinir?

iPhone’ dan uygulamaları silmek için direk uygulamanın üstüne basılı tuttuğunuzda ekrana paylaş seçeneğinin geldiğini göreceksiniz. Bu yanlış bir işlem. Doğru olanı aşağıdaki görselle anlatımımızda…

iPhone uygulama silmek için seçilen uygulamaya hafif dokunun. Yani direk ekrana basmadan hafif şekilde dokunmanız gerekiyor. Doğru şekilde dokunduysanız ekranınıza “X” butonunun çıktığını göreceksiniz.

iPhone uygulamaları silemiyorum nasıl kaldırılıriPhone uygulamalar nasıl silinir?iPhone uygulama kaldırma nasıl yapılıriphone uygulama silemiyorum

Uygulamanın kaldırılması için onayınız alınacak. Eğer silinemedi veya bir hata oluştu gibi bir uyarıyla karşılaşılırsa, o zaman telefonu yeniden başlatılması gerekiyor. iPhone uygulama silme sırasında direk çıkıyor yani kapanıyorsa, o zamanda yeniden başlatma işe yaramıyorsa ağ ayarlarını sıfırlayınız. Bu işlem iPhone 6s, iPhone XS, iPhone XR, iPhone 7, iPhone 8, Plus ve Max modelinde aynı şekilde olmakta.


Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2019, 14:49

Andronova