iPhone X ekran görüntüsü alma

Apple firmasının amiral gemisi olan iPhone 8 ve iPhone X modellerinde ekran görüntüsünü almak için hangi tuşları kullanmalıyım diyenler için cevap güç tuşu ve ses açma tuşu yani programsız.

Andronova

Apple firmasının amiral gemisi olan iPhone 8 ve iPhone X modellerinde ekran görüntüsünün nasıl alınacağını yazılı ve görsel olarak sizlerle paylaşacağız.

iPhone X modeli Apple firması tarafından resmi tanıtımı yapıldı. iPhone X ve iPhone 8 modellerinde ekran resminin nasıl yapılacağı sorusuna cevap vermeye çalışalım. Aslında iPhone modellerinde ekran görüntüsünü almak çok da zor olan bir işlem değildir. Eğer nasıl yapılacağını bilirseniz çok fazla zorlanmadan istediğiniz an istediğiniz ekranın görüntüsünü alabilirsiniz.

iPhone 8 ve iPhone X ekran görüntüsü alma

Apple firması yeni iPhone modellerinde radikal bir değişime gitti. Artık iPhone modellerinde herkesin alışmış olduğu fiziksel home tuşu bulunmaktadır. Daha önceki serilerde iPhone modellerinde ekran görüntüsünü alabilmek için home ve power tuşlarına beraber basıyorduk. Fakat home tuşunun ortadan kalkması ile birlikte artık ekran görüntüsü alma yöntemi de değişmiş oldu. iOS 11 işletim sistemi yüklü telefonlarda ekran görüntüsü almak istediğinizde farklı işlemlerde yapabileceksiniz. Aldığını ekran resmine not ekleme değiştirme düzenleme gibi işlemlerini bu yeni sürümle yapabilirsiniz. Bu özellik ile artık ekstra bir uygulamaya ihtiyaç duymadan fazla vakit kaybetmeden işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bu açıklamalarımızdan sonra şimdide yeni iPhone modellerinde ekran görüntüsü alma işlemlerine başlayalım;

  • Güç tuşu (power) ve ses açma (unmute) tuşlarına beraber bastığınızda ekran görüntüsünü rahatlıkla alabilirsiniz. Bu tuş kombinasyonu aşağıda sizlere gösterilmiştir. Sol taraftaki kutucuğun içerisinde power tuşu sağ tarafta yer alan kutucuğun içerisinde ise ses açma tuşu bulunmaktadır.

iPhone X ekran görüntüsü alma

  • Yukarıda sizlere göstermiş olduğumuz tuşlara çok kısa bir süre basılı tuttuğunuzda ekran görüntüsü alınacaktır. Ayrıca bu esnada iOS 11’in sizlere sunduğu yeni özellikleri de bu ekranda görebileceksiniz.

iPhone X ekran görüntüsü alma ve iPhone 8 ekran görüntüsünü almak için aynı tuş fonksiyonu kullanılmakta.


Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2017, 12:02

Andronova