iPhone zil sesi olmuyor nasıl yapılır?

iPhone telefonda müzikleri zil sesi olmuyor. Zil sesi neden olmuyor? MP3 zil sesi olarak yapmak için yardımcı programlara ihtiyacınız var bu yazıyı ve alttaki yazıyı inceleyiniz.

Andronova

iPhone telefonlarda iTunes 12’nin ardından müziklerin zil sesi yapılması işlemi zorlaşmış olsa da yine de bunun için bazı yöntemler bulunmaktadır. iTunes 12 sürümüyle birlikte Apple firması, zil sesleri için Apple mağazasına yönlendirme işlemini ön plana almış ve iTunes üstünden müziklerin zil sesi yapılma durumu iyice kısıtlanmıştır.

iPhone telefonlarda zil sesini müzik olarak değiştirme işlemi: iPhone kullanıcıları Iphone cihazlarında müzikleri kullanabilmeleri için yardımcı olacak bazı siteler yer almaktadır. Bu sitelerden bir tanesi seçilerek müzik upload edilmelidir.

iPhone zil sesi olmuyor çözümü?

Bu sitelerden iPhone kullanıcılarının zil seslerinin uzantılardan m4r olan seçildikten sonra bilgisayara bu uzantıdaki müzik dosyasının indirilmesi gerekmektedir. Seçilen müzik zil sesine dönüştürüldükten sonra bunun iPhone cihaza yüklenebilmesi CopyTrans Manager isimli bir programla gerçekleştirilebilmektedir.

iPhone zil sesi olmuyor nasıl yapılır?

iPhone cihaz bilgisayara bağlandıktan sonra programla bağlantı kurulabilmesi için izin verilmesi gerekmektedir. Programın ‘Melodiler‘ bölümüne tıklanarak açıldıktan sonra daha öncesinde hazırlanan ve bilgisayara indirilen .m4r uzantılı müzik dosyası alttaki büyük alana sürüklenmelidir. Müzik bu alana yerleştirildikten sonra programda yer alan ‘Güncelle’ butonuna basılmalı ve müziğin Iphone cihaza yüklenmesi beklenmelidir.

Zil sesinin bu müziğe ayarlanabilmesi için de menüden ‘Ayarlar‘ seçeneğine girilip ‘Sesler‘ bölümüne girilmelidir. Bu menü sekmesi içerisinde ‘Zil Tonu‘ seçeneği seçildiği zaman ‘Açılış (Saptanmış)‘ başlığının üst kısmında yüklenen ses dosyası görüntülenebilecektir. Bu ses dosyası seçilip kaydedildikten sonra cihazın melodisi de seçilen bu ses olarak değiştirilmiş olacaktır.

Alternatif olarakta iTools programı üzerinden de kolay şekilde müzikleri iPhone telefonlarda zil sesi olarak kullanabilir ve telefona müzik gönderebilirsiniz.

iPhone telefonda müzikleri zil sesi yapma

Aşağıda ilişkili haberler kısmında yer alan iPhone müzikleri zil sesi yapma nasıl yapılır? ve iPhone ve iPad zil sesi / bildirim seslerini değiştirme! haberlerimizi inceleyebilirsiniz. 


Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2018, 03:58

Andronova