Nokia Lumia yazılım güncelleme yapma

Nokia Lumia telefon modellerinde yazılım güncelleme programı ile nasıl yapılır? Lumia Software Recovery Tool indir yükle. Nokia Lumia yazılım yükseltme nasıl yapılır?

Andronova

Nokia Lumia telefonlar ülkemizde ve dünyada çok fazla satışı bulunan telefon modelleri değildir. Fakar bu telefonları kullanan yinede azımsammayacak kadar kişi bulunmaktadır. Bundan dolayı Nokia Lumia telefonlarda yazılım güncellemesinin nasıl yapılacağını bu haberimizde yayınlayacağız. Nokia Lumia telefonlarda yazılım yükseltme işlemleri android ve iOS işletim sistemlerine göre biraz farklılık göstermektedir. Peki bu farklılıklar nelerdir. Nokia Lumia  cihazlarda yazılım güncellemesi için hangi adımları takip etmeliyiz ? Bu sorularınızın cevabını aşağıdaki başlığımızın altında bulabilirsiniz.

Nokia Lumia yazılım yükseltme nasıl yapılır

Nokia Lumia telefon modellerinde yazılımyükseltmesi yapabilmeniz için ilk olarak bir yazılım bilgisayarınıza kurmanız gerekmektedir. Bu yazılımın adı Lumia Software Recovery Tool’dur.

Lumia Software Recovery Tool yazılımının türkçe anlamı ise Lumia Yazılım Kurtarma Aracı şeklindedir. Bu yazılım için bir hatırlatma yapalım. Bu yazılım bütün telefon modellerinde çalışmamaktadır. Bu yazılımı sadece Nokia Lumia telefonlarında kullanabilirsiniz. Diğer windows phone yüklü telefonlarda bu yazılımı güncellemek için kullanamazsınız.

  • Lumia Software Recovery Tool yazılımı bilgisayarınıza indirip kurunuz.
  • Kurulum bittikten sonra usb kablosu ile Nokia Lumia telefonunuzu bilgisyara bağlayınız.
  • Daha sonra programı çalıştırınız. bu işlem sırasında uygulama telefonunuzu görecektir.
  • Açılan ekranda yer alan Continue yazısına tıklayarak programın telefonunuzla iletişim kurmasını sağlayınız.
  • Daha sonra ekranda yer alan Download yazısına tıklayınız. Bu işlem sırasında en son yazılım güncellemesi telefonunuza yüklenecektir.
  • Bu işlemden sonra Install tuşuna pasarak güncellemenin kurulmasını sağlayınız.
  • Son adım olarak ise finish yazısına tıklayınız.

Bu şekilde Nokia Lumia telefonlarınızda yazılım güncellemesini tamamlamış olacaksınız. Yazılım güncelleme programından bir kaç ekran görüntüsü aşağıda verilmiştir.

Nokia Lumia yazılım güncelleme 

Nokia Lumia yazılım güncelleme yapma

Nokia Lumia yazılım güncelleme


Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2017, 11:37

Andronova