iPhone’da WhatsApp Sesli Arama Özelliği Nasıl Aktif Edilir?

blank

WhatsApp‘ın ilk olarak kendi sitesinde yayınladığı 2.12.19 sürümüyle birlikte sesli arama özelliğine kavuşan Android kullanıcılarının ardından, iOS kullanıcıları WhatsApp sesli arama özelliği için gün sayıyorlar.

teknik destek

Bu yazımızda sizlere, Dünya’nın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta sesli arama özelliğini nasıl aktif edebileceğinizi anlatıyoruz.

whatsapp-ios-sesli-arama
iPhone’da WhatsApp Sesli Arama Özelliği Nasıl Aktif Edilir?

iPhone ve diğer cihazlarda WhatsApp sesli arama özelliğini aktif etmek için yapılması gerekenler:

1. Öncelikle cihazınızın Jailbreak olması gerekmektedir.
2. Cihazınızdan Cydia‘yı açın ve WhatsApp’ın son 2.12.1.120 BETA sürümünü indirin. Not: Daha üst sürümü yayınlandığında onu da indirebilirsiniz.

whatsapp-ios-sesli-arama2
WhatsApp Sesli Arama Nasıl Aktif Edilir?

Yeni sürümü iOS yüklü cihazınıza kurduktan sonra artık WhatsApp sesli arama özelliğini kullanmaya başlayabilirsiniz. Unutmayın, bu özelliği kullanabilmek için karşı tarafta da aynı sürümü desteklemesi gerekiyor.

Arama özelliğinin çıkmadığı durumlarda farklı sürümlerle test edilmeli. Aynı zamanda cihaz içerisinde önbellek ve veri temizleme işlemi denenmeli.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!