iPhone’dan Oyun Konsolu Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda iPhone’un marka olarak Apple‘ı bile geçtiği söyleniyor bunun en büyük sebeplerinden biri ise iOS’a oyun ve yazılım yapan programcıların, iOS cihazlar için aksesuar üreten firmaların akıllı telefon eko sisteminde sadece % 14’lük bir kullanım oranına sahip olmasına rağmen % 60 kullanım oranına sahip Android işletim sistemine yazılım ve aksesuar üretenlerden daha fazla para kazanmalarını örnek olarak gösterebiliriz. iOS platformunda bir çok yenilikçi ürün var. Hatta bunlardan en kullanılabilir olduğunu düşündüğüm ürünlerin haberlerini geçtiğimiz gün buradan ve buradan yapmıştım.

Şimdi ise Apple’ın yeni nesil iPhone 5S için söylediği “konsol seviyesinde oyun” deneyimini en üst seviyeye taşıyacak yeni bir ürün tanıtıldı. MOGA firmasının Ace Power ismini verdiği bu ürün ile iPhone 5, iPhone 5C ve iPhone 5S gerçekten bir el konsoluna dönüşüyor. Bu aksesuar ile telefon yatay veya dikey modda oyun oynanabiliyor. Cihazın üzerinde bulunan fiziksel tuşlar ile iPhone’nunuz  XBox kontrolcüsünün içine konmuş gibi duruyor. Buradaki en büyük güzellik ise bu oyun kontrolcüsünün harici bir pilinin olması. 1800 mah gücündeki pil iPhone’un kendi pilinden bile büyük.

moga ace power controller2

Logitech ile MOGA daha evvel böyle bir kontrolcü üzerinde çalışmışlardı. Eski üründe pil kapasitesi yoktu ve tasarımı daha basitti. Bu tarz kontrolcüler iPhone telefonları için çok fazla var ama içinde pilin olduğu ürünlere çok rastlayamıyoruz. Apple Store’lar da satılıp satılmayacağı tam belli olmayan ürünün çok yakında AppStore’da satılmaya başlanacak. Bir önceki modelin fiyatı göz önüne alındığında yaklaşık 100 $ seviyelerinde bir fiyata sahip olacağını söylemek yanlış bir tahmin olmayacaktır diye düşünüyorum. Ülkemize gelir mi derseniz, kesinlikle gelmeyeceğinin garantisini verebilirim.

logitech-game-controller

Kaynak: evleaks

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir