iPhone’lar Hemşire Hizmetine Başlıyor!!!

blank

Samsung’un Dünya Mobil Kongresinde tanıttığı Galaxy S5 ve Galaxy Gear Fit’e kullanıcılarının kalp hızlarını ölçme ile ilgili sensör koyması sektöre de farklı bir soluk getirmişti. Bu kalp hızı ölçen sensörlerin hassasiyetleri ile ilgili izlediğimiz videolardan anladığım kadarıyla büyük bir soru işareti oluşmakta. Her zaman en doğru sonucu vermediği görünen bu özelliğin kullanımının bir fayda getirip getirmeyeceğini zaman içinde birlikte göreceğiz ama bu sensörler bu halleri ile sanırım pek güvenilir değiller.

Sağlık kuruluşlarının onayı olmayan bu ritm ölçerlere iPhone tarfından bir yenisi eklendiği haberi ise oldukça enteresan oldu. Ünlü sağlık kuruluşu Wello’nun kendi geliştirdiği ve bir iPhone 5S’in kapağı olarak tasarlanan bu sağlık takip cihazı Galaxy S5’ten çok daha fazlasını sunuyor. Samsung’un sisteminden en büyük farkı ise özellikleri değil Amerikan sağlık Örgütü FDA’den onay beklemesi. Onayı alır almaz da tüm iPhone’lar için bu ürünün ve yazılımının dağıtılmaya başlanacağı Apple‘ın farkını da ortaya koyuyor.

Aynı kapağın Android cihazlar içinde geliştirilebileceğini belirtelim ama firma şimdilik sadece Apple cihazlar üzerinde yoğunlaşmış durumda. Peki bu kapak ile neler yapabiliyoruz? Yapılan habere göre Wello’nun geliştirdiği bu kapak ile kan basıncı, kalp hızı, vücut sıcaklığı, kan oksijen seviyesi, ve hatta kalbin EKG verilerini de ek bir aparat ile izlenebileceği belirtilmekte. Yine ek bir apart olan bir tüpe üfleme vasıtasıyla ciğerlerinizin durumu hakkında bir bilgiye de ulaşılabileceği belirtiliyor.

Wello bu özelliklerden kaçına onay alır bilinmez ama mobil cihazlardan sağlık kontrolü savaşlarında yeni bir cephe daha açılmış olarak görünüyor. Sizin bu konuda görüşleriniz nelerdir?

Kaynak: phonearena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!