iPhone’unuzun Kilit Ekranını Özelleştirmek İster misiniz?

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

iOS işletim sistemi en basit Android telefonun bile yaptığı bir çok özelliği kullanıcılarına sunmamış bir işletim sistemidir. Stabilite ve hız konusunda en iyiyi vaat etse de kullanıcı deneyimi açısından en iyiyi sunamamaktadır. Örneğin tuşlara basılarak rehbere ulaşabilmenin yolu yoktur ama JailBreak ile yapılamayan bir çok özellik iPhone ve iPad’lere gelebilmektedir.

Bizde zaman zaman sizlere JailBreak yapılmış telefonlara küçük ama kullanışlı programları tanıtarak telefonunuzu daha kullanılabilir bir hale getirmeye çalışmaktayız. Öncelikle JailBreak hakkında söylenen yanlışların en büyüğünü söylemek istiyoruz. JailBreak bir korsan uygulama yükleme işi değildir. JailBreak yasaldır ama üretici Apple bu cihazları nedendir bilinmez garanti dışı olarak nitelendirmektedir. Bundan dolayı JailBreak yapmadan önce 2 kez düşünmenizi size öneririm.

Bu gün size tanıtacağımız programın ismi Lockscreen Invert bu program ile kilit ekranınızı 2 farklı sayfaya bölüp tüm bildirimlerinizi telefonu açmadan da görebilmektesiniz. Android ekosisteminde yıllardır olan widget desteği Eylül ayında nihai sürümü yayınlanacak iOS 8 ile birlikte Apple kullanıcıları da kavuşacak ama bundan daha evvel farklı bir widget kullanmak istiyorsanız bu program tam size göre.

Lockscreen Invert tweaki geliştirici takımı A Pint of Milk Reposunda 1,49 dolara satılmaktadır. Bu tweak ile kilit ekranınızı 2’ye ayırabiliyorsunuz ve farklı bildirimlere bu ekran vasıtasıyla ulaşabiliyorsuunz. Ekranın sağ tarafında günlük bilgiler (sıcaklık ve takvim gibi) bulunurken sağ tarafında ise telefonunuza gelebilecek tüm bildirimlerin listesi bu ekranda yer alıyor. Mesajlar, cevapsız çağrılar, mailler ve FaceTime aramaları bile bu alandan takip edilebiliyor. İki ekranın arasında bulunan kırmızı çizgi ise telefonunuzun yada tabletinizin şarj durumunu göstermektedir. Programın ekran görüntülerini aşağıdan inceleyebilirsiniz.

unnamedIMG_4403

Kaynak: iphonehacks

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!