iTunes Connect nedir yeni tasarımı yayınlandı

Apple, iTunes Connect programını yeniden tasarladı. Çoğu kullanıcının bilmediği bu uygulama yenilenerek geldi. Peki iTunes Connect ne işe yarar ve nasıl kullanılır?

teknik destek

Apple firmasının özellikle uygulama geliştiricileri için uzun bir zaman önce kullanımlarına sunduğu ITunes Connect, App Store da iki oy almış durumda bulunuyordu. Apple firmasıysa müşteri geri bildirimlerini ciddiye alıyor. Bu olaylardan ötürü konu hakkında ciddi bir adım atılmış olundu. ITunes Connect’i tamamen yeniledi ve App Store Connect olarak geliştirdi.

iTunes Connect nedir?

ITunes Connect, geliştiren kişilerin indirilmeye hazır halde yükledikleri veya üstünde çalıştıkları uygulamaları denetleyebilecekleri bir platform olarak görülüyordu, fakat müşteriler bu durumdan pek de memnun değildi. Sürekli bir şekilde hata vermesi, kullanışsız olması uygulamalarının eleştirilere açık hale gelmesine neden oluyordu.

iTunes Connect nedir yeni tasarımı yayınlandı

Sorunlar karşısında hangi yollar izlendi?
Apple firması, WWDC 2018 senesinde geliştiricilere ne kadar çok önem verdiğini gösterdi. Bu neden ile App Store Connect’i duyurdu. Günlük hayatta muhtemelen bir çok kişinin kullanmayacağı bu uygulamalar, geliştirici kişileri için oldukça gerekli ve kritik. Uygulama, ‘Apple Geliştirici programlarının üyesi olarak, uygulamaları yönetmek ve göndermek, müşterileri TestFlight sistemiyle test etmeye teşvik etmek, bankacılık ve vergi bilgileri eklemek, satış rapor verilerine erişmek ve daha fazlasını yapabilmek için artık App Store Connect’i uygulamasını kullanacaksınız kelimeleri ile müşterilere sunuldu.

Geleceğe göre uygulama
Apple’ın ITunes ismi ile bağlarını yavaş yavaş kopardığı ve ITunes’un sağladığı hizmetleri yenileyerek geliştirdiği değerlendiriliyor. Gelecek zamanlarda ITunes üstünden gerçekleştirdiğiniz bütün işlerin, birbirinden bağımsız platform işlemlerinde daha detaylı, kullanışlı yapılabilmesi amaçlanmış bulunuyor. 

Connect resmi web sitesi itunesconnect.apple.com


Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2018, 16:01

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir