iTunes güvenlik ve USB kaynaklı hata kodları

Andronova

iTunes uygulamasında karşılaşılan sorunlara çözüm üretmeye devam ediyoruz. Bu haberimizde güvenlik ve USB kaynaklı 2, 4, 8, 6, 9, 1611 ve 9006 hata kodlarının çözümünü yayınlayacağız.

iTunes uygulaması Apple şirketinin en çok kullanılan bilgisayar yazılımdır. Apple üretmiş olduğu bütün mobil cihazların kontrolünü PC üzerinden bu uygulama ile yapmaktadır. iTunes uygulaması Mac OS makinalarda kullanılabildiği gibi windows bilgisayarlarda da kullanılabilmektedir. iPhone ve iPad cihazlarınızı istediğiniz bilgisayarda bu uygulama ile kullanabilirsiniz. iTunes uygulaması mobil cihazlarda;

  • Yeni bir uygulama yüklemek için
  • Var olan uygulamayı kaldırmak için
  • Zil sesi oluşturup yüklemek için
  • Resimlerin, videoların ve dosyaların yedeklemesini yapmak için
  • Ayrıca iPhone ve iPad modellerinde yazılım güncellemesi yapmak ve yeniden işletim sistemi kurmak için kullanılmaktadır.

iTunes güvenlik ve USB kaynaklı hata kodu 1611 ve 9006

iTunes güvenlik ve USB kaynaklı hata kodları

iTunes uygulamasında yukarıdaki işlemleri yaparken bazen hata kodları alabilmekteyiz. Bu hata kodları sayısal verilerden oluştuğu için hangi anlamlara geldiğini bulabilmemiz biraz zor olmaktadır. Bu haberimizde güvenlik ve USB portundan kaynaklı kodları sizlerle paylaşacağız.

iPhone ve iPad cihazlarınızı geri yükleme yaparken 2, 4, 8, 6, 9, 1611 veya 9006 hata kodları ile karşılaşabilirsiniz. Bu hata kodlarını alıyorsanız antivirüs uygulamanız veya güvenlik duvarınız iTunes uygulamasının hareketlerini engellemiş olabilir. Bu durumda yapmanız gereken güvenlik uygulamalarınızın engelleme listesine bakmak olacaktır. Bu listede gelen ve giden bağlantılarda iTunes uygulamasının engellenip engellenmediğini kontrol ediniz. Bu işlemleri burada adım adım anlatmak mümkün görünmemektedir. Çünkü onlarca virüs uygulaması bulunduğu için hepsinin arayüzü farklıdır. Bundan dolayı bu ayarlar her birinde ayarı bölümde bulunmaktadır.

iTunes uygulamasında yukarıdaki nedenlerden dolayı geri yükleme aşamasında hata kodları aldığınızı söylemiştik. Ayrıca yine geri yükleme sırasında her şey yolunda iken aniden bağlantınız da yaşanan kopmalardan dolayı geri yükleme işleminiz durabilmektedir. Bu durumu yaşamamak için Apple firmasının üretmiş olduğu veya  sertifikalı Lightning USB kablosu kullanmanız gerekmektedir. Bu aşamada yine aynı hatayı alıyorsanız diğer USB portlarını deneyiniz. Farklı bilgisayar kullanmak, kablo durumunu kontrol etmek gibi çözümleri de deneyebilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2017, 02:13

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir