iWatch 2 Farklı Modelle Gelebilir

Andronova

Tim Cook’un geçtiğimiz günlerde Apple‘ın 2014 yılı içinde çıkartmayı planladığı ürünleri ile ilgili açıklamasını yaaptığımız haberi buradan sizlerle paylaşmıştık. Apple giyilebilir teknolojiler üzerine son zamanlarda oldukça kafa yoruyor. 2014 yılı içinde bir akıllı saat ve bir de LCD Tv tanıtması beklenen Apple’ın Apple TV’yi 2014 sonunda tanıtması planlanırken akıllı saat iWatch’ı 2014 ilk çeyreğinde tanıtması bekleniyor.

Şu ana kadar bir çok akıllı saati piyasa da gördük, bunlarda en öne çıkanı Samsung Galaxy Gear ve Sony Smart Watch 2. Bu iki akıllı saatten bence en dikkat çekeni Smart Watch 2. Özellikle pil süresi ve tüm Android telefonlarla çalışabilme yeteneğine ilaveten su geçirmez yapısı ile bir adım önde yer alan Sony Smart Watch 2, hem inceliği hemde tasarımı ile öne çıkıyor.

Bu güne kadar akıllı saat olsun da çamurdan olsun algısı yavaş yavaş değişiyor. Akıllı saatler (mart Watch 2 hariç) genelde erkekler için yapılan bir aksesuar olarak göze çarpıyor. Bir bayanın kolunda Galaxy Gear’ın ne kadar komik durduğunu hiç gördünüz mü bilmiyorum ama ben bizzat şahit oldum. Bu durumu göz önünde bulunduran Apple, iWatch modelinde hem kadınlar için hemde erkekler için farklı 2 model hazırlığında.

Erkek modelinin 1,7 inç boyutunda kavisli OLED ekran, Kadın modelinin ise 1,3 inç boyutunda kavisli OLED ekran olacağı Display Search Başkanı tarafından dile getirilmiş. Böyle bir söylem varsa bunun doğru olacağından emin olabilirsiniz. Display Search’ün Apple ile ilgili tahminleri her nedense mutlaka doğru çıkmıştır. Aynı firma iPhone 6’nın da 2 farklı ekran boyutu (4,7 inç ve 5,7 inç) ile geleceğini müjdelemişti.

2014 yılı teknoloji severler adına hem donanım hemde yazılım anlamında oldukça hareketli geçeceğe benziyor. Peki sizin akıllı saate gerçekten ihtiyacınız var mı? Varsa en fazla kaç TL ödemeyi düşünürsünüz?

Kaynak: iphonehacks

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir