iWatch Akıllı Saat Özel Market İle Gelecek

blank

Apple‘ın merakla beklenen iWatch saati ile ilgili sızıntılar devam ediyor. Apple’ın yarın yapacağı etkinlikte tanıtılması beklenen iWatch’un şu ana kadar konsept tasarımları ve olası özellikleri ile ilgili bir sürü sızıntı ortaya çıkmıştı. Bu sefer ise kullanıma yönelik bir sızıntı söz konusu.

teknik destek

Söylentiye göre Apple, iWatch için yazılım geliştirme kitini bazı özel uygulama geliştiricilerine göndermiş durumda. Ios 8‘in temel özellikleri üzerine kurulu kit, Apple’ın daha önce duyurduğu sağlık ve ev otomasyonu kitleri ile uyumluluk göstermesi bekleniyor. Appstore’da saate özel bir sekme ile uygulamaları gösterecek olan firma, telefon-tablet-pc senkronizasyonundan sonra giyilebilir akıllı cihazlar ile de uçtan uca kontrolü sağlamış olacak. Saatin adım sayma, kalori takibi, nabız atımı ve bunun gibi sağlık takip uygulamaları dışında, ev otomasyonu için de destek verecek olması kullanım alanını oldukça ileri taşıyor. Bildirim gösterme, mail cevaplama ya da arama yapma gibi Android Wear’ın desteklediği özelliklere, Apple’ın nasıl cevap vereceği ise merak konusu.

iwatch
iWatch Akıllı Saat Özel Market İle Gelecek

iWatch’un birden fazla sensörle donatılmış olması bekleniyor. Hatta NFC çipi ile mobil ödeme sektörüne de giriş yapması beklenen firmanın, resmi tanıtımı ile tüm özellikler ortaya çıkacak. Sizin iWatch’dan beklentileriniz neler?

Kaynak: 9to5 Mac

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!