iWatch Gecikebilir!

blank

Apple son 1,5 yıldır giyilebilir teknolojiler üzerinde çalışıyor. Bunun için bir ekip kuran firma çeşitli bilim adamlarından, Nike FuelBand ekibine kadar büyük bir insan beynini bu işe yatırmış durumda. En son Kobe Bryant ile görüşen Apple’ın iWatch için çok farklı düşünceleri olduğunu sizlere her zaman belirtmiştik. Apple açıkçası Galaxy Gear yada Sony Smart Watch gibi ürünler yapmak istemiyor. Akıllı saat teknolojisinin ilk nesil iPhone izlenimi bırakmasını isteyen Apple’ın ince elediği sık dokuduğu da bilinen bir gerçek.

Apple’ın 2014 takviminin oldukça sıkışık olacağını belirtmiştik.

  • Eylül ayında yeni iPhone 6 (4.7 inç)
  • Ekim ayında yeni iPad Air ve iPad Mini 3
  • Kasım ayında yeni iPhone 6 (5.5 inç)
  • Aralık döneminde ise şimdiden efsane haline gelen 4K çözünürlüklü iTV

Bu sıkışık dönemde Apple’ın iWatch’ı Eylül ayındaki iPhone 6 lansmanında tanıtılacağı belirtiliyordu ama son gelen bilgilere göre iWatch’ın tasarımında ki bazı problemlerden dolayı iWatch lansmanının Ekim hatta Kasım aylarına sarkabileceği bildiriliyor.

iwatch-messages-1024x611
iWatch Gecikebilir!

Apple için bu yıl biraz sıkıntılı geçiyor. iOS 8’in nihai sürümünün de Ekim – Kasım dönemine kalacağı bilgileri gelirken iOS 8 yüklü iWatch’ın da bu tarihlere doğru gelecek olması iOS 8’in geç kalacağı yönünde işaretleri bizlere sunuyor.

Son zamanların en çok beklenen ürünlerinden iWatch, bir kez daha ertelenmiş olabilir. Apple ile ilgili isabetli tahminleri ile tanınan KGI analisti Ming Chi Kuo’nun bugün bildirdiğine göre; Apple’ın ilk giyilebilir ürünü olması beklenen iWatch, üretim hakkındaki sorunlar yüzünden 2015 yılına ertelenmiş olabilir. Ünlü analist geçtiğimiz ayki raporunda; iWatch ‘un Kasım ayında büyük çaplı üretimine geçileceğini söylemişti. Ancak Apple ‘ın belli ki istediklerini yapmak, üreticiler için pek de kolay değil. Ayrıca Android Wear ‘ın henüz istenen etkiyi yaratmaması ve pazarın daha çok yeni olması, Apple ‘a ürününü geliştirmek için acele etmesine gerek olmadığını gösteriyor.

Henüz iWatch ile ilgili konsept tasarımlar dışında sızıntı olmadığı için,  Apple’ın 9 Eylülde düzenleyeceği tanıtımda sadece yeni iPhone ‘u tanıtması bekleniyor. Yılın sonlarına doğru tablet serisini yenileyecek olan firma, büyük bir sürpriz olmazsa saati gelecek yıl tanıtacaktır. Sizin iWatch ile ilgili beklentileriniz neler? Saatin nasıl bir tasarımla gelmesini isterdiniz?

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!