iWatch Yuvarlak Tasarıma mı Sahip Olacak?

Andronova

Apple‘ın 2014 yılı içinde yeni ürünlere odaklanacağı şirketin 1 numaralı ismi Tim Cook tarafından dile getirilmişti. Bunun üzerine yapılan açıklamalar, yorunlar, tahmin ve analizler ise Apple’ın bir TV bir de akıllı saat konusunda yeni ürünler piyasaya konması üzerineydi. Apple akıllı saat konusunda telefon sektöründe ilk nesil iPhone’un yaptığı etkiyi yapma peşinde ilerlediği içinde biraz yavaş hareket etmekte.

Özellikle rakiplerinin son 1 yılı içinde 2 farklı akıllı saat geliştirdikleri düşünülünce Apple’ın bu konuda ne kadar geride kaldığını da anlayabiliriz. Peki Apple neden bu kadar geç kaldı derseniz; öncelikle bunun en büyük sebebinin şarj süresinin kısalığı olduğunu verebilirim. Apple 1 gün dayanan bir akıllı saat konseptini kullanıcılarına sunmayı kesinlikle düşünmüyor. Ayrıoca yapılan açıklamalar göre de saatin saat özelliklerinin Sony SmartWatch 2 ‘de olduğu gibi sürekli görünebilir olmasını da amaçlıyor. Yazılım konusunda da sorun yaşadığı konuşulan Apple’ın iOS’un akıcılığında bir akıllı saat planları bu bağlamda da şirketi köşeye sıkıştırıyor.

Tasarım konusunda detaylar belli olmasa da Apple’ın 2 farklı saat düşündüğü firmaya yakın kaynaklardan öğrenilmişti. Kadınlar ve Erkekler için 2 farklı saat planlayan Apple’ın iWatch konsept tasarımı akıllı saat hakkında açıkçası büyük beklentileri de beraberinde getiriyor. İşte o konspetin resimleri;

concept-iwatch-1
iWatch Yuvarlak Tasarıma mı Sahip Olacak?

Bu tasarımı beğendiniz mi? Zamanında Nokia telefonlar ile birlikte satılan kolyelerden de esinlenildiğini düşündüğüm bu tasarımın farklı alanlarda kullanılabilecek gibi bir izlenim oluşturması akıllı saat olarak dizayn edilmiş bir ürünü kullanım açısından bir miktar zora sokacaktır. Tasarım ile ilgili görüşlerinizi ve iWatch’tan beklentilerinizi yazarsanız seviniriz. Herkese iyi haftalar…

Kaynak: iphonehacks

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir