iWatch’ın Ekranı Boyutları Belli Oluyor!

Andronova

Apple iWatch ile çok farklı bir akıllı saat yapmayı planlıyor. Hem tasarımı hemde yapabildikleri ile sadece Tweet veya Facebook iletisi okumak yerine bu ürünün en efektif şekilde kullanılması amaçlanıyor. Bundan dolayıda firma oldukça geniş bir çalışma gurubu ile bu saati hazırlıyor. Son 1 yıldır üzerinde çeşitli bilim adamları ve Phlips’ten transfer edilen özel bir çalışma gurubu ile çalışılan Healthbook yazılımında sona gelindiğini ve uygulamanın iOS 8 ile birlikte mükemmel bir uyum içinde olduğuda Apple’a yakın kaynaklardan duyurulmakta.

Son gelen haberlere göre Apple’ın iWatch’ın ekran boyutlarına ve üretici firmaya karar verdiği bildiriliyor. Buna göre iWatch’ın ekranı 2 farklı boyutta olacak. 1,3 inç ve 1,5 inç boyutundaki ekranları ise LG’nin üreteceği belirtiliyor. LG ile özellikle iPad Mini 2’de yaşanan üretim sıkıntıları ve üretim hataları iki firmanı arasını açmış olsada Apple’ın bu konuda fazla seçme şansı zaten bulunmuyor. Kavisli ekran üretebilen çok fazla firma olsada hacimli üretim konusunda davalı olduğu Samsung haricinde LG şimdilik tek tercih olarak görülmekte.

iwatch-concept-edgar-rios-5 (1)
iWatch’ın Ekranı Boyutları Belli Oluyor!

iWatch’ın ekranı kavisli ve özel bir koruyucu ile kaplı olacak. Apple akıllı saatinin özellikle şarj konusunda rakibi Samsung gibi olmak istemiyor. Telefonların bile atık 2 günde bir şarj olduğu bir dönemde akıllı saatleri her akşam şarja takmak oldukça yorucu olacağı için Apple en az 4 gün süreyle şarj imkanı sunabilen bir teknoloji peşinde. Bunun yapılabilmesi içinde en önemli faktör olan ekran teknolojisinin güç yönetimi çok iyi olmalı.

Apple‘ın 2014 planları arasında yer alan giyilebilir teknolojiler akıllı saat ile kendi ekosistemini oluşturmaya hazırlanıyor. Apple’ın yapacağı akıllı saatin en önemli farkı ise kişisel sağlık bilgilerinin tek bir ekrandan izlenebilmesi olacak. Bir başka önemli husus ise akıllı saatin tasarım anlayışı olacak.

Piyasada olan akıllı saatlere baktığınızda gerçekten tasarım anlamında oldukça geri kaldıklarını göreceksiniz. Samsung Galaxy Gear ve Sony Smart Watch 2 bir noktaya kadar tasarım alanında iyi sonuçlar versede özellikle kadın kullanıcıların asla tercih etmeyecekleri bir aksesuar olarak dikkat çekiyor. Apple ise yeni saati ile bu anlayışı kökünden değiştirmek istiyor. Kadınlar ve erkekler için farklı ekran büyüklüğüne sahip 2 akıllı saat yapmayı planladığı düşünülen Apple’ın bizlere nasıl bir tasarım oluşturduğunu yakında göreceğiz

Bundan evvel ünlü tasarımcı Edgar Rios bizler için iWatch’ın konsept tasarımını gerçekleştirmiş.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir