İzinsiz Gelen Reklam Aramaları Engelleme Sitesi

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

İzinsiz gelen reklam aramaları engellemek için yeni bir hizmet hayatımıza girdi. Dün telefondan test ettik ve çok yavaş çalışsa da iş gördüğünü söyleyebiliriz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Cep telefonunuza gelen kurum ve kampanya mesajlarından sıkıldıysanız, artık e-devlet hesabınızı kullanarak yeni hayata giren hizmet ile gelen aramaları ve sms’ leri engelleme çok kolay. KVKK yönetim sistemi kullanılarak firmalardan gelen bilgilendirmelerin önüne geçebileceksiniz. Eskiden teker teker arayarak iptal ettirdiğiniz bu işlem tek bir panel üzerinden yapılabiliyor.

Rahatsız eden reklam mesajlarını engellemek isteyenlere ek olarak aramalarda tek bir yerden kısıtlanabiliyor. İlk kullanımı biraz karışık olsa da bir kaç testle kısa sürede işlem yapabileceksiniz. Tabi sistemin yoğunluğuna göre işlemlerde ne yazık ki beklemeniz gerekiyor. Çok sayıda firma ekliyse neredeyse iptal etmek 1 saati bulabiliyor. Öncelikle onay butonunu dokunuyorsunuz ve ret olarak ekrana geldiğinde kaydet ile işleminizi onaylıyorsunuz.

Böyle bir hizmet geçte olsa nihayet kullanıma açıldı. Herhangi bir yerden alışveriş yapıyorsunuz ve bir bakmışsınız ilgili yerden reklam mesajları gelmeye başlıyor. Hatta başka firmalardan da gelmeye başlayabiliyor. Yani birden çok yere numaranız gitmiş oluyor. Normalde sizden bilgilendirme ve kampanyalardan sms veya arama almanız için izniniz istenir ama çoğu izinsiz işlem yapıyor.

İzinsiz Gelen Reklam Aramaları Engelleme

Telefondan gelen reklamları engellemek için:

 1. https://vatandas.iys.org.tr izinlerim bağlantısına giriniz.
 2. Resmi doğrulamadan geçmeniz için e-devlet ile giriş yapınız.
 3. Telefon numaranızı girmeniz isteniliyor. Adınıza kayıtlı tüm numaralar için işlem yapabilirsiniz. Hatta olmayanlar içinde deneyebilirsiniz.
 4. Girilen hatta onay kodu gidecek ve bu kod ilgili sayfaya belli zaman içerisinden girilmesi gerekiyor.
 5. Ekrana bilgilendirme yazısı gelecek. Bekleyiniz ve bir şey gelmezse numaranın üstüne dokunun. (Aradığınız hizmet sağlayıcısı bulunmuyor mu şeklinde bir yazı gelirse bekleyiniz.)
 6. İşlemlerde biraz beklemeniz gerekiyor. Yavaş açılıyor.
 7. İzinleri yönet yazısına dokunun.
 8. İptal edeceğiniz firmaların yanında yeşil renkli onay butonuna tıklayın.
 9. Çıkan butonların üstüne dokunun bekleyin ret yazıyorsa kayıt butonuna dokunun.
 10. Tekrar firma listesine dönecek bekleyiniz. Başka bir numara daha eklemek istiyorsanız “Yeni ekle” seçeneğini kullanın.

Tekrar belirtelim sistem hızına ve yoğunluğuna göre bekleyebilirsiniz. Bazen normal bir bekleyiş içinde olurken bir bakmışsınız 2-3 dakika onay ekranında dönüp duruyor. Sonrasında “Beklenmeyen bir hata oluştu kısa bir süre içerisinde tekrar deneyiniz” hatasıyla karşılaşabilirsiniz. Buradan çıkın tekrar butonlara dokununuz. Sıkıntı olursa sayfayı yeniden yükleyiniz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image
 • Yukarıdaki ekranda “İzinleri yönet” tıklandığında mevcut şirketleri / firmaları görmek için beklemeniz gerekecek. Bu bekleme yoğunluğa ve internet hızınıza göre değişebilir.
İzinsiz gelen aramaları engelleme sitesi
İzinsiz gelen reklam aramaları engelleme
İzinsiz mesajları engelleme sitesi
İzinsiz gelen reklam aramaları engelleme iPhone

Sonraki: Telefona Gelen Reklam Mesajlarını Engelleme

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir