JailBreak Sonrası iOS 7 İçin Günün Uygulamaları

blank

iOS 7’nin JailBreak yapılması ile kullanıcılar artık daha özgür bir platforma kavuşmuş durumdalar. Son zamanlarda bu haberleri yaptıkça siz değerli okuyucularımızdan JailBreak yapmalı mıyım? Nasıl yapılır? gibi sorular alıyorum.

teknik destek

Bu konuda bilgisi olmayanlar için hazırladığımız çok güzel bir yazı var. iOS 7 JailBreak nasıl yapılır merak edenler ve bu konuda bilgisi olmayanların bu haberi okumalarını mutlaka tavsiye ediyorum. Korkulacak kadar bir şey olmadığını kendinizde böylece görebilirsiniz.

JailBreak yapmadan evvel telefonunuzun yedeğini hem iCloud üzerinden hem de iTunes üzerinden almanızı tavsiye ediyorum. Bu işlemlere geçmeden evvel parmak izi sensörünü ve ekran kilidini de mutlaka kaldırın. JailBreak yapmadan evvel telefonunuzdan sim kartınızı çıkartmanızda önemli tam JailBreak kurulum dosyası yüklenirken telefonunuzun çalması telefonda kalıcı hasarlara sebep verebilir. JailBreak Apple tarafından kesinlikle önerilmeyen bir root işidir. Telefonlarına bu yazılımın yüklenmesi sonucunda doğacak her türlü sorundan kendilerinin sorumlu tutulamayacağı ve cihazı ilk aldığınızdaki garanti şartlarının bu işlemden sonra ortadan kalktığı da mutlaka bilinmelidir. Bu konudaki yoğun sorulardan sonra sizlere JailBreak nasıl yapıldığını bir video ile de göstermek isterim. Bu işlemi merak edenler için haber yeterli olmuyorsa bu videoyu da mutlaka izlemenizi tavsiye ediyorum.

Bu bilgilerden sonra JailBreak yapılmış telefonunuzu özelleştirmeye sıra geldi. Bu konuda sizlere birçok haber verdim. Bu gün sizlere tanıtacağım programların ilki;

MultiIconMover+: Bu program ile masa üstündeki uygulamalarımızın ve oyunların farklı bir şekilde klasörlenmesi sağlanıyor. Klasörlemek istediğimiz programları tek tek seçerek home tuşu ile bu programları istediğimiz klasöre kopyala yapıştır formatında ekleyebiliyoruz. 0,99 $ fiyat etiketine sahip bu uygulamayı Cydia marketten indirebilirsiniz. Klasörleri farklı renklerde ve farklı arka planlar vermemizi sağlayan bu uygulama telefonunda yada tabletinde farklılık arayanlar için ideal bir uygulama. Uygulamanın videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

SwipeSelection Pro: iPhone’ların herhalde en zayıf tarafı pili diyeceksiniz ama ben klavye optimizasyonu diyeceğim. Özellikle Android ekosisteminde farklı farklı klavye tipleri kullanarak nerdeyse yazı yazmamıza bile gerek kalmıyorken, iOS kullanıcıları aynı klavyeye mahkum olmuş durumdalar. Ekranda küçük olunca Türkçe karakterleri kullanmayan bir çok iPhone kullanıcısı tanıyorum. Buna gerekçe olarakta yeni eklenen Türkçe karakterler ile klavyenin dahada  küçüldüğü gösteriliyor. Aslında haksız da sayılmazlar, klavye küçüldükçe yanlış yazma ihtimali daha da çoğalıyor ve kelimeler arasında imleci hareket ettirmek gittikçe zorlaşıyor.

Bu uygulama ile birlikte artık bu dertten kurtuluyoruz. klavye üzerinde parmaklarımızı sağa sola hareket ettirerek imleci harfler arasında gezdirebiliyoruz. 3 parmağımızı aynı anda ekranda gezdirdiğimizde bilgisayardaki home ve end tuşları devreye giriyor.

Yazının başına yada sonuna 3 parmak hareketi ile gidebiliyoruz. SwiftKey ve SAmsung klavyelerdeki gibi kaydırarak yazı yazmak ise şimdilik bu programın içinde bulunmuyor ama yakında bu özelliğinde eklenebileceğini düşünüyorum. 1,99 dolar fiyat etiketine sahip olan bu uygulamayı Cydia marketten indirebilirsiniz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!