Jakarta Kod Adlı BlackBerry Z3’ün Basın Görselleri Yayınlandı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

IDC tarafından kısa süre önce yayımlanan 2013 yılı mobil işletim sistemleri pazar payı raporunda %1.9’luk kullanım oranıyla hayal kırıklığı yaratan ve tarihin en kötü dönemini yaşayan Kanada merkezli efsane akıllı telefon üretici BlackBerry’nin 2014 yılında tüketicilerle buluşturacağı giriş seviyesi Jakarta kod adlı akıllı telefon BlackBerry Z3’ün basın görselleri ve teknik özellikleri yayınlandı.

Cihaz üretimi noktasında Apple’ın montajcısı Foxconn ile beş yılı kapsayacak bir anlaşma imzalayan ve bu süreçte akıllı telefon (ve tablet) üretiminde Foxconn ile işbirliği yapacak olan BlackBerry, söz konusu ortaklık neticesinde oluşturan ilk akıllı telefonu 24 Şubat’ta başlayacak Mobil Dünya Kongresi’nde resmen duyuracak.

Jakarta kod adlı telefon sahip olduğu teknik özellikler itibariyle giriş seviyesinde konumlandırılacak ve gelişmekte olan pazarları hedef alacak. 5-inç büyüklüğünde 960 x 540p çözünürlüklü ekran, 1.2GHz frekans hızında çalışan çift çekirdekli Qualcımm işlemci, Adreno 305 grafik birimi, 1.5GB RAM, 8GB dahili depolama, microSD kart desteği, 5MP arka kamera, BlackBerry 10 işletim sistemi ve 2.650mAh kapasiteli pil BlackBerry Z3’ün öne çıkan özellikleri olacak.

Sony’nin son dönemde duyurduğu Xperia Z serisi akıllı telefonlara benzer bir tasarım sergilediği görülen BlackBerry Z3 sahip olduğu özelliklerden ziyade fiyatıyla dikkat çekecek. 150 dolar fiyatla satışa sunulacak telefonun giriş seviyesinde kayda değer satışlar elde etmesi bekleniyor.

blackberry-z31backviewblack

leftviewblacktopviewblack

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir