Jelly Bean için Flash Player Kurulumu!

Geçtiğimiz sonbaharda Adobe, mobil cihazlar için Flash konusundan vazgeçtiğini açıklamıştı. Bu karar Ice Cream Sandwich’in tanıtımından hemen önce olmuştu. Ancak kullanıcıların Flash eksikliğine alışabilesi için Android 4.0 için desteği uzatmaya karar verdi. O zamandan bu yana sadece düzeltme ve güvenlik önlemli güncelleştirmeler yapıldı.

Andronova

Google I/O etkinliğind Jelly Bean resmen tanıtıldıktan sonra Adobe, Flash desteği vermeyeceğini açıkladı. Adobe bir açıklama daha yaptı ve 15 Ağustos itibarı ile Flash Player‘ın, Google Play Store’den çıkarılacağını söyledi. Flash’ın yerini artık yavaş yavaş HTML5 almaya başlayacak.

Bu açıklamanın ardından Android kullanıcıları arasında bir tepki oluşmuştu. Kimileri bu kararı eleştirirken kimileri ise kararı yerinde buldu.

Özellikle rom geliştirme konusunda her zaman farkını ortaya koyan XDA geliştiricileri bu konuya da el attı ve başarılı bir iş çıkardı. Android 4.1 Jelly Bean, resmen Flash Player desteklemese de bu hiç yüklenemez anlamına gelmiyor.  XDA geliştiricileri Jelly Bean ‘da Flash Player’ı sorunsuz olarak çalıştırmayı başardı. Öncelikle telefonunuzda Flash Player destekleyen bir tarayıcı yüklü olmalı. (Dolphin Browser, Firefox, Opera). Google Chrome, Flash desteği sunmayan bir tarayıcı. Dilerseniz şimdi XDA geliştiricilerin bunu nasıl başardıklarına bir göz atalım.

1-    İlk olarak aşağıda yer alan linkten dosyayı indirin.

mediafire.com/?lqxd6qnr63kj2t1″

2-      İndirdiğiniz uygulamayı cihazınızın SD kartına kopyalayın.

3-      Uygulamayı telefonunuza yükleyin.

4-      İnternet tarayıcısını başlatın.

5-      Tarayıcı ayarlarından Flash Player seçeneğini tıklayın.

6-      Son olarak son sürüm Flash Player sahibisiniz.

Not: Kendi telefonum Galaxy Nexus’ta denedim ve olumlu sonuç aldım.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın