Jelly Bean Kullanım Oranı %25’e Yükselirken, Android 4.2 ise Hala İstenilen Sevide Değil!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Geçtiğimiz yıl haziran döneminde ilk olarak Nexus 7’ye hayat vererek kullanıcıların beğenisine sunulan Android 4.1 Jelly Bean son gelen değerlendirmelerde Android ekosisteminin dörtte birine hâkim oldu. Google’ın geleneksel olarak sunduğu istatistiklerde Jelly Bean çıkışını sürdürürken, 2012 sonunda kapsamlı bir güncelleme ile duyurulan Android 4.2’nin ise yaygınlık anlamında hala yetersiz olduğu görülüyor. Galaxy S4’te yer alan Android versiyonu telefonun satışa sunulmasıyla kullanım oranını ciddia anlamda yükseltecektir.

teknik destek

2011 şubatında duyurulan Android 2.3 Gingerbread  cephesinde ise düşüş yaşanıyor olsa bile, hala Android platformunda en fazla kullanılan versiyon olarak dikkat çekiyor. %39.7’lik dilime sahip sürüm geçtiğimiz yıl tanıtılan giriş ve orta seviyedeki telefonların büyük bölümünde yer almıştı.

Android 4.0 Ice Cream Sandwich ise en yaygın ikinci Android sürümü olarak karşımıza çıkıyor. %29.3’lük bir alana hakim olan ICS, Jelly Bean ile birlikte ilk defa platformun yarısından fazlasını ele geçirdi.

Google söz konusu istatistiklerin yanı sıra ekran boyutlarını da dikkate alan bir veri yayınladı. Ekran boyutu ve yoğunluklarının oluşturduğu kombinasyon dikkate alınarak hazırlanan tabloda 240ppi ve 320ppi değerlerinin oldukça yoğun kullanıldığı görülüyor.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!