Jelly Bean Kullanımı Artmaya Devam Ediyor, Android 4.3 Tabloda Yer Aldı

Android 4.4 KitKat’in tanıtılmasına sayılı günler kaldı. Elde edilen son sızıntılar Google‘ın Android’in yeni sürümü ile birlikte kullanıcı arayüzünde değişimlere gittiğini gösteriyor. Ekim ayı içerisinde Nexus 5 ile birlikte tanıtılması beklenen yeni Android sürümünün ilk aşamada Nexus cihazlara sunulması bekleniyor. Android 4.4’ün yıl bitmeden diğer cihazlarda yer alması ise sürpriz bir gelişme olacaktır. KitKat’in kullanım oranı muhtemelen yeni yılla birlikte artışa geçecektir.

teknik destek

Peki diğer Android sürümlerinde kullanım oranları ne alemde? Google geleneksel olarak her ay yayınladığı raporu bir kez daha kamuoyuna sundu. Yayınlanan son rapor ile birlikte Jelly Bean’in yükselişini sürdürdüğü görülürken, diğer Android sürümlerinde ise düşüş devam ediyor. Bu arada geçtiğimiz ay listede yer almayan Android 4.3’ün %1.5’lik kullanım oranı ile listeye dahil edildiği görülüyor.

Jelly Bean ve alt versiyonları %49’luk bir kullanım oranına ulaştı bu da her iki Android cihazının birinin Jelly Bean’in olduğunu gösterir. Kısa süre içerisinde Android tarihinden silinmesi beklenen 2.2 Froyo, %2.4 seviyesinden %2.2’ye gerilerken; benzer bir düşüş Android 2.3 Gingerbread cephesinde de yaşandı. Mobil dünyasında uzun bir süre en çok kullanılan Android sürümü olan Gingerbread %30.7’den %28.5′ geriledi. Android 4.0 ICS ise %21.7’den %20.6’ya geriledi.

android

HTC One için Android 4.3 güncellemesi başladı ve Samsung satış rekorları kıran modelleri içinse güncelleme dağıtımı ekim ayı içerisinde başlayacak. Bu da bir sonraki raporda Android 4.3’ün pazar payını artıracağı anlamına gelir.

ilgili>> developer.android

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir