“Jobs” iTunes Üzerinden Artık Satın Alınabilir

Joshua Michael Stern tarafından yönetilen, Ashton Kutcher‘in başrolünü oynadığı Steve  Jobs‘ın hayatını anlatan “Jobs” filmi iTunes üzerinden satışa başladı. Dünya üzerindeki tüm insanların sevdiği bir karakter olan Steve Jobs’ın hayatı oldukça karışık ve heyecanlı geçmiş diyebiliriz. En dipten en tepeye ve sonra tekrar dibe düşen Steve Jobs hayatının son yıllarında tekrar en tepeye çıkmış ve tüm dünya tarafından tanınan bir Apple figürü olmuştu. Can dostum dediği Steve Wozniak ile aralarında geçen her şeyin anlatılmadığını düşündüğüm film otobiyografi olarak çekilmiş olsa da benim şahsi kanaatim filmin tam olarak olayları yansıtmadığı yönünde.

Andronova

Filmi iTunes üzerinden hem satın alabiliyor hemde 24 saatliğine kiralayabiliyorsunuz. 24 saat kiralamanın bedeli SD formatında 3,99 dolar; HD formatında ise 4,99 dolar olarak fiyatlandırılmış. Filmi satın almak isterseniz ise SD formatında 14,99 dolar, HD formatında 19,99 dolar ödemek zorunda kalıyorsunuz. Bu ücretler ülkemiz için oldukça pahalı gibi görünse de istediğiniz her yerden bulut depolama alanı ile ulaşabildiğiniz filmi, iPad’te izlerken Apple TV ye geçtiğinizde kaldığınız yerden başlaması gibi özelliklerinin olması ise bu sistemin en güzel tarafı. Torrent sitelerinden bu filmi indirmek varken neden bu parayı verelim diyenlerin de oldukça fazla olacağını düşündüğüm için “korsan film kullanımı” ile kimselere akıl vermeyeceğim.

Film dünya çapında beklenen ilgiyi maalesef görmedi. Amerika’da 16 milyon dolarlık bir hasılat yapan film, tüm dünyada ise 36 milyon dolarlık hasılat yapabildi. 12 milyon dolarlık bütçeli filmden daha büyük bir beklenti içine giren Open Road Films şirketinin aradığını bulamadığı belirtiliyor. Teknoloji aşığı her kişinin mutlaka izlemesi gereken bir film olduğunu belirterek filmin trailer videosunu sizlerle paylaşıyorum. Filmi iTunes üzerinde satın almak isteyenler varsa buraya tıklayarak filmi arşivlerine koyabilirler.

NoAJQ7bKDDU” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın