Jony Ive, iOS 8’in Tasarımı ve Steve Jobs Sonrasını Anlattı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple‘ın Tasarım Direktörü ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Jony Ive ile Steve Jobs’ın dehası 1992’den beri birlikte çalışmıştır. Jony Ive tasarım ekibinde işe başladığında henüz 25 yaşındayken Steve Jobs kendisinden o dönemde bile övgüyle söz etmiştir. Steve Jobs sonrası bir an bende mi bırakmalıyım sorusunun aklına geldiğini belirten Ive, Tim Cook’un kendisine büyük destek sağladığını belirterek iOS 8 ve Steve Jobs hakkında şunlara değindi.

Şu anki Apple’ın Steve Jobs’ın mirası olduğunu vurgulayan tasarımcı Apple kültüründeki tasarım anlayışının devam ettirildiğini ve kendisinden sonra da ettirileceğinin altını çiziyor. Tasarım ve işçilik bu şirketin doğasında olan en önemli ayrıntılardan biridir diyen Ive, çok eleştirilen iPhone 5C içinde şunlara değinerek eleştirileri geçiştirmeye çalışıyor. Metal, plastik yada reçine hangi materyali hangi ürün gamında nasıl kullanabileceğimizi zaman içinde anlamaya çalışıyoruz. Uygun olanı anlamaya çalışıp bunun üzerinde yoğunlaşmaya çalışmalıyız diyen Ive, iOS 8’in bu güne kadar mobil cihazlar için yapılan en başarılı işletim sistemi olduğunun ve sadece ikonları için bile aylarca çalışıldığının altını çiziyor.

jony-e-steve

Kısacası Jony Ive iPhone 5C’de yaptıkları hatayı çok iyi anladıklarını ve bir daha Apple kullanıcılarına plastik ürün çıkartmayacaklarının altını çiziyor. Steve Jobs içinde konuşan Baş Tasarımcı Jony Ive Steve Jobs’ın bir enstrüman yaptığını ve notaları olması gerektiği gibi değil kendi istediği gibi oluşturduğunun  altını çizdi. Bir garajda başlayan Apple’ın bu yolculuğunun bir parçası olup Steve Jobs ile 20 yıl birlikte çalışabildiğim için oldukça şanslı biriyim diyen Ive’ın tüm röportajını buradan okuyabilirsiniz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!