Kablosuz bağlantı var ama internet yok, güvenli hatası

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Kablosuz bağlantı var ama internet yok, güvenli hatası nedir? Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10 bilgisayarda aynı zamanda iPhone ve Android telefonda wifi var internet yok!

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Güvenli bağlantı nedir? Windows bilgisayarda ve Android / iPhone cep telefonda Wi-Fi  kablosuz bağlantı yapılamıyor. Wi-Fi bağlantım var ama internetim yok diyorsanız, çözümü haberimizde…

Masaüstü ve Laptop bilgisayardan kablosuz internet bağlantısı yaptığınızda aşağıdaki gibi bir hata alıyorsanız, tahmini tanımlanmayan ağ hatası oluştuğu anlamına geliyor. Yani ip alamadığı anlaılıyor. Bu sorunun çeşitli nedenleri bulunmakta. Bunlardan genel olanlarına aşağıda yer verdik. Her hangi bir sorunda yorum bırakabilirsiniz.

kablosuz ağ bağlantısı var internet yok

Windows bilgisayarda / cep telefonda kablosuz bağlantı var ama internet yok, güvenli hatası

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
  1. Kablosuz bağlantı yaptığınız modem kaynaklı olabilir. Farklı cihazlardan deneyiniz.
  2. Modemi ve bilgisayarı kapatıp açınız. Cep telefonla bağlanıyorsanız telefonu da kapatıp açınız.
  3. Bilgisayarlar için manuel ip ve dns tanımlaması yapınız. Manuel ip ve dns yazdıktan sonra modemi kapatıp açınız.
  4. Bağlantı yapmaya çalıştığınız modem’ n güvenlik duvarı engelliyor olabilir. Modem arayüzünden güvenlik duvarını kapatıp deneyiniz.
  5. Modem ile bilgisayarda uyuşmazlık olabilir. Yani şifrleme tip ve ya kanal ayarı kaynaklı olabilir. Modem arayüzünden şifreleme tipini ve kanal ayarını değiştiriniz.
  6. Bağlantı yapmaya çalıştığınız bilgisayar veya cep telefona virüs bulaşmış olabilir. Windows bilgisayarda sistem geri yükleme, telefonda ise fabrika ayarlarına döndürüp deneyiniz.

Kablosuz bağlantı var ama internet yok, güvenli hatası


Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2017, 05:08

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak