Kablosuz Wifi ağı neden görmüyor görülmüyor?

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Kablosuz Wifi ağını neden göremiyorum görülmüyor? Android / iPhone cep telefonum kablosuz Wifi ağını görmüyor. Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10 wifi bağlantı sorunu çözümü!

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

İnterneti hayatımızın her aşamasında kullanırken kablosuz internet hizmeti de en önemli etmenlerden birisini oluşturuyor. Bu aşamada da dizüstü bilgisayarlardan ya da akıllı telefonlardan kişiler Wifi ağına bağlanmak ve ücretsiz olarak interneti kullanmak istiyorlar. Ancak bu aşamada Wifi ağını görememe sorunu yaşayan da birçok kişi bulunuyor.

İlk etapta bu aşamada kişilerin sorunun cihazda olup olmadığından emin olunması gerekiyor. Bu sebeple de dizüstü bilgisayarlar üzerinden göremeyen kişilerin mobil cihazlardan da kontrol etmesi ve sorunun dizüstü bilgisayarda olmadığından emin olması gerekiyor. Eğer her iki cihazda da görülmüyor ise sorun modem ayarlarında oluyor.

Kablosuz Wifi ağı neden görmüyor görülmüyor çözümü?

Kablosuz Wifi ağı neden görmüyor görülmüyor?

Cep telefonum bilgisayarım kablosuz Wifi ağını neden görmüyor?

 Wifi ağı neden görmüyor

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

bilgisayar wifi neden görmüyor

bağlantı sorunu

kablosuz bağlantıyı görmüyor

wifi bağlantısı olmuyor

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Wifi özelliği bulunan modemlerde kullanıcılar kolaylıkla bu kablosuz bağlantı ayarlarını kapatabiliyorlar. Bu sebeple de kişilerin eğer kapalı ise modemin kablosuz bağlantı ayarlarını aktif hale getirmesi gerekiyor. Modemin ağ kablosunu bilgisayarına bağlayan kişiler sonrasında modemin sitesine kendi kullanıcıları ile girerek modemin ayarlarını kontrol edebilirler.

Eğer bu aşamada kablosuz bağlantı kapalıysa aktif hale getirmeleri ve bir şifre belirlemeleri yeterli olacaktır. Eğer sorun bu şekilde çözülmüyorsa dizüstü bilgisayarların ağ bağdaştırıcıları aktif halde olmayabilir. Bunu düzeltmek için de denetim masasından ağ ve bağlantı paylaşımı sekmesine girilmesi gerekmektedir. Burada bağdaştırıcı ayarları bulunur. Bu sekmeye de giren kişiler kablosuz bağlantı adaptörü seçeneğinin aktif olmadığını görecektir. Bunu aktif hale getiren kişiler rahatlıkla kablosuz ağlara bağlanabilirler.

Bağlantı yapmaya çalıştığınız cep telefonu, tablet veya bilgisayarlar Wi-Fi ağını görmüyorsa, modem arayüzünden ağ adı gizlenmiş olabilir. Modem de yazılımsal veya donanımsal sorun olabilir. Modemi resetleyip yeniden kurulum yapabilirsiniz.

Modem kurulumu için internet hizmetinde kullanılan kullanıcı adı ve şifreyi bilmeniz gerekiyor. Bu bilgileri internet sağlayıcınızdan (Türk Telekom / TTnet, Superonline, Türknet, Dopig, KabloNet….) alabilirsiniz. Eğer internet aboneliği sizin adınıza ise müşteri hizmetlerini arayarak bu bilgileri talep edebilirsiniz. Ya da size verilen evraklarda bu bilgiler yer almaktadır.

Kablosuz internet erişim sorunu cep telefonu kaynaklıysa, cihaz içerisinden ağ ayarlarını sıfırlayınız. Daha önce mevcut ağa bağlantı yaptıysanız ağı siliniz. Diğer wifi ağlarına bağlanamıyorsa, cihazı fabrika ayarlarına döndürünüz.

Bağlandı güvenli değil, Bağlantı yapıldı internet yok, internet wifi görünmüyor, kablosuz bağlantı neden yok, wi fi bağlantı ve wireless bağlantısı yapılamıyor çözümleri


Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2017, 00:26

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir