Kapatılan Facebook Hesabından Telefon Numarasını Kaldırma

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

Kapatılan Facebook hesabından telefon numarasını kaldırma için oluşturulan taleplerin bir kısmında hesabı açarken kullandığım telefon numarasını kaldıramıyorum şeklinde oluyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Sizde numaram başka Facebook hesabında kullanılıyor diyebilirsiniz. Facebook, dünyanın en büyük sosyal paylaşım ağı. Tabiri caizse 7′ den 70′ e her yaş grubunda Facebook kullanıcısı bulunmakta. Facebook iletişimin en büyüğü olan WhatsApp’ ı da bünyesine katarak gücüne güç kattı. Bu kadar büyük bir ağın normal şartlarda büyük sorunları olacağını düşünmekteyiz. Lakin bir çoğuna göre daha az aksaklık çıkardığını görüyoruz.

Yukarıdaki gibi sorunların genel çözümü için sitemizde bazı başvuru formları bulunmakta. İsteyen kullanıcılar haber içerisinde yer verdiğimiz Teknoloji danışmanlığı yapan hatla iletişime geçerek yardım alabilirler. Unutmadan ağın resmi bir destek hizmetini bu şekilde bulamazsınız.

İşlemlerden önce kesin şöyle yapıldığında çözümle karşılaşacaksınız diye bir garanti verilmediğini belirtelim.

Facebook Hesabınızdan Telefon Numarasını Kaldırma

Facebook hesabınızdan telefon numaranızı kaldırmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Facebook’a Giriş Yapın: İnternet tarayıcınızı açın ve Facebook’a giriş yapın. Kullanıcı adı ve şifrenizle oturum açın.
 2. Ayarlar ve Gizlilik’e Erişim Sağlayın: Sağ üst köşede bulunan üç çizgi simgesine tıklayarak açılır menüyü görün. “Ayarlar ve Gizlilik” seçeneğine tıklayın.
 3. Ayarlar’a Girin: “Ayarlar ve Gizlilik” menüsünden “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.
 4. Kişisel Bilgileri Düzenle’yi Tıklayın: “Genel Hesap Bilgileri” bölümünde “Kişisel Bilgileri Düzenle” seçeneğini bulun ve tıklayın.
 5. Telefon Numarasını Kaldırın: “Telefon Numarası” kısmını bulun ve düzenlemek için “Düzenle” veya “Kaldır” seçeneğini tıklayın.
 6. Numarayı Kaldırın: Telefon numaranızı kaldırmak için gereken adımları takip edin. Facebook size doğrulama için bazı bilgiler isteyebilir.
 7. Telefon Numarası Kaldırıldı: İşlem tamamlandığında, telefon numaranız Facebook hesabınızdan kaldırılmış olacaktır.

Facebook Kapatılan Hesaptan Numara Kaldırma

Facebook’ ta kapatılan hesaba daha önce eklediğiniz telefon numarasını kaldıramıyorsanız bunun için belki denemeniz için bir şeyler önerebiliriz. Örnek F yazıp 3223 gönderdiğinizde “Gönderme başarısız” hatası alıyorsanız aşağıdaki bildirim kanalını kullanarak şikayetinizi iletebilirsiniz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

“Kod sınırına ulaştınız”, “bu telefon kısa süre önce başka bir hesabı doğrulamakta kullanıldı” ve kod mesajı gelmeme gibi sorunlar için sık kullanılan yöntemler olduğunu hatırlatalım. Biz arada yazılarımızda bundan söz ediyoruz..

Destek formunu doldurduktan sonra 3 gün bekleyiniz. Tarafınıza geri dönüş yapılmadıysa tekrar aynı formu doldurup başvuru yapınız.

 1. Uygulamadan hala erişiminiz olabilir.
  • Daha önce kullanılan cihazlardan girmeye çalışınız (Güvenli cihaz olarak görür ve direk girişe izin verir).
  • Daha önce bir bilgisayardan sürekli giriyorsanız ve beni hatırla seçilmiş olabilir.
 2. Şifre sıfırlamadaki seçenekleri zorlayın belki farklı doğrulamadan geçişiniz sağlanabilir.
  • Tarayıcı kullanılarak yapılan işlemlerde farklı seçenek sunulduğu gibi uygulamada daha başka bir öneri çıkabilir.
  • Uygulamadaki yardım merkezi seçeneğine ulaşmaya çalışın.
 3. Aşağıdaki iki URL bağlantısıyla talebinizi geliştiriciye iletiniz.
  • Duruma göre yazının bitimindeki başka bir haberimizde daha kapsamlı bağlantılarla karşılaşacaksınız.
 4. Çok defa yapılanların belli süreliğine engel getirdiğini söyleyelim.
  • Bir şey yapmadan tam bir günün dolmasını bekleyiniz.

Facebook Kapatılan Hesaptan Numara Kaldırma Bağlantısı

Uygulama yardım bağlantıları her zaman iş görebilir. Doldurduğumuzda hemen geri dönüş beklemeyelim. Bir günde sürebilir bir haftada sürebilir. Bu zamanlama dolduğunda aynı başvuruyu tekrarlayınız.

Fazladan bir kaç benzeri URL’ den yararlanabilirsiniz. Lakin üst üste gönderilen taleplerin sonucu yasaklama ile sonuçlanabiliyor. Olumlu olarak görülen işlemlerde dahi bu olasılığın olduğunu söyleyebiliriz.

 • facebook.com/help/contact/352512044767949
 • facebook.com/help/contact/283958118330524

Bağlantıların bir kısmının zamanla geliştiricisi tarafından kaldırıldığını görüyoruz. Sanırız artık kullanımın gereksiz olduğu düşüncesi ile kaldırmaların yapıldığını söyleyebiliriz. Olur da verdiğimiz bağlantılarda bunla karşılaşırsanız diğerleri üzerinden yol almanızı öneririz.

Kapatılan Facebook hesabından telefon numarasını kaldırma
Kapatılan Facebook hesabından telefon numarasını kaldırma

Son olarak yazının sonundaki konumuzda çok sayıda bağlantının işinize yarayacağını düşünmekteyiz. Benzer konularla alakalı kullanımlar yapılabilir ve eğer olumsuz görülürse belki mail olarak süreç başlatılabilir.

Facebook numara kaldırma
Facebook hesabından telefon numarası kalkmıyor

Facebook kapatılan hesaptan numara kaldırma işlemlerini yapmadan önce cihaz, ağ ve internetin kontrol edilmesi şart.

Facebook Numara Kalkmıyor Sorununda Yapılacaklar

Burada birincisi sizin izniniz olmadan yapılan işlemleri ele alacağız ve diğerinde ise bu işin iş akışından bahsedeceğiz.

İzniniz olmadan kullanılan numaranızın kaldırılması için bir talep URL’ si yer alıyor. Lakin burada birde topluluk kurallarından dolayı hesabınızın kapatılması ve sonrasında ekli olan numaranızı kaldıramamanızdan söz edeceğiz.

Yazımızın bitimine eklediğimiz öneri yazımızda birden fazla bağlantıyla karşılaşacaksınız. Baktınız ilgili forma yanıt gelmiyor o zamanda diğer olası bildirim seçeneklerini kullanınız.

Ekleme sırasında size kaldırılması için bir öneri sunulabilir. Tabi bazılarında kimliğin doğrulanması şartı aranabiliyor.

Facebook Numara Kalkmıyor Sorununu Bildirme

Facebook hesabınız kapatıldığında telefon numarası kaldırma sorunuyla karşılaşıyorsanız, bu sorunu çözmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Hesabınız kapatılmışsa ve numaranızı çıkaramıyorsanız, aşağıdaki önerilere göz atabilirsiniz:

 1. Facebook Yardım Sayfasına Göz Atın: Facebook hesabınız kapatıldığında, bazen numaranızı doğrudan kaldıramayabilirsiniz. İlk olarak, Facebook Destek Merkezi’ni ziyaret edin: https://www.facebook.com/help.
 2. “Hesabımı Kurtarma” İşlemi: Destek Merkezi’nde “Hesabımı Kurtarma” veya benzer bir seçenek arayın. Bu bölüm, kapatılan hesapların geri alınması için rehberlik sağlar.
 3. Form Doldurun: “Hesabımı Kurtarma” işlemi sırasında size bir form doldurmanız istenebilir. Bu formda neden hesabınızın kapatıldığını açıklayın ve numaranızın hala bağlı olduğunu belirtin.
 4. Destek Talebi Gönderin: Formu doldurduktan sonra, talebinizi gönderin. Facebook’un destek ekibi bu talebi inceleyecek ve size geri dönüş yapacaktır.
 5. Facebook ile İletişim Kurun: Facebook, hesap kurtarma işlemleri için iletişim kanalları sunabilir. Talebinizin durumunu kontrol etmek ve gerekirse ek bilgi sağlamak için Facebook’un belirlediği iletişim yöntemlerini kullanın.
 6. Sabırlı Olun: Hesap kurtarma süreci birkaç gün sürebilir. Facebook’un destek ekibi başvuruları sırayla işler, bu yüzden sabırlı olmanız önemlidir.
 7. Numaranızı Kaldırmak: Hesabınız kurtarıldığında, numaranızı kaldırabilirsiniz. Ayarlar menüsünden “Kişisel Bilgileri Düzenle” kısmına gidin ve numaranızı kaldırın.

Hesap kurtarma süreci kişiden kişiye değişebilir ve bazen daha fazla belge veya bilgi talep edilebilir. Bu nedenle, Facebook’un yönergelerini ve iletişim yöntemlerini dikkatlice takip etmek önemlidir.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir