Karşınızda Samsung Galaxy S6 Active!

media 13236

Hatırlanacağı üzere Samsung Galaxy S4‘te gördüğümüz suya ve toza dayanaklı Galaxy S5 Active modelini Türkiye’de görememiştik. Bunun sebebini Galaxy S5’in suya ve toza dayanıklılık özelliğini kendi bünyesinde barındırıyor olmasına bağlayabiliriz.

Andronova

Yakın zamanda piyasaya çıkan Samsung Galaxy S6 modeli ve S6 Edge, 5.1 inç QHD ekran, 16 Mp kamera, 8 çekirdek Exynos 7420 işlemci, 3 GB RAM, 2600 mAh batarya gibi özellikler ile tanıtılmıştı.

Fakat suya ve toza karşı dayanıklığı konusunda iddialı değildi. Bunun yanı sıra yazılımsal anlamda sorun olmasa da mAh bazında cihaz için yeterli olmayan bataryası ve micro SD Kart destekleme sorunları kullanıcıların tepkisini çekmişti. Samsung Mobile bu eksikliği fark etmiş olmalı ki S6 Active modeli üzerindeki çalışmalarını son aşamaya getirmiş.

Sızan bir görsele göre S6 Active kullanıcı ile buluşmaya neredeyse hazır. Görselin altında paylaşılan bilgiler ise bizi gerçekten heyecanlandırdı. İddialara göre SM-G890A kod adlı Galaxy S6 Active,önceki modeline göre biraz daha kalın olacak ve 3500 mAh batarya bulunduracak. Bunun dışındaki özelliklerin Galaxy S6 modelinden farklı olması beklenmiyor.

s6-active

Tam olarak piyasaya çıkış tarihi ve ülkemize gelip gelmeyeceği bilinmese de Samsung Mobile’ın Türkiye pazarında kar marjının yüksek olduğu ve bu pazarı görmezden gelmeyeceğini ifade etmek mümkün.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın