Karşınızda Sony’nin Android 6.0 Marshmallow Arayüzü

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

En yeni Android şekerlemesi olan, Google tarafından kısa süre önce ilk olarak Nexus cihazları için yayınlanan Android 6.0 Marshmallow sürümü güncellemesi için, üreticiler kolları sıvadılar.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Tüm üreticiler değil elbet, ancak özellikle Sony gibi üreticilerin aktif olarak güncelleme konusunda çalıştığını ve çok yakında Xperia kullanıcılarının Android 6.0 güncellemesini alacağını biliyoruz. Bu konuda sizlerle paylaştığımız aşağıdaki yazılar ilginizi çekebilir:

  • Sony, Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi Alacak Cihaz Listesini Yayınladı
  • Sony, Android 6.0 Marshmallow AOSP Kaynak Kodlarını Yayınladı
  • Android 6.0 Marshmallow Güncellemesini Alacak Cihazların Listesi

Marshmallow güncelleme çalışmalarına devam eden Sony‘nin, konsept Android 6.0 Marshmallow sürümü, 10 bin Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact kullanıcısı için yayınlandı.

sony-android-6-0-konsept

Orijinal Android arayüzüne sadık kalan Sony, güncelleme konusundaki politika değişikliğini bir kez daha ortaya koyuyor. Stock arayüze sadık kalmak, yeni güncellemelerin de daha hızlı yayınlanmasının önünü açıyor çünkü.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Diğer OEM üreticilerin de, tüm yazılımcılarını kendi arayüz entegrasyonu için kullanması sebebiyle, esas önemli olan yeni versiyon güncellemelerinin arka planda kalma konusunda değişikliğe gitmeleri şart.

Umarız, Android üreticileri bir an önce bu konuda adım atarlar ve Apple’a karşı en büyük dezavantaj ortadan kalmış olur.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak