Kasım Ayı Güncel Android Kullanım Oranları Belli Oldu!

media 12499

Google, son olarak Ekim ayı Android kullanım oranlarının ardından, şimdi Kasım ayına ait güncel Android kullanım oranları yayınlandı.

teknik destek

Yeni raporda yer alan en büyük değişiklik, Android 6.0 Marshmallow sürümünün %0.3‘lük kullanım oranıyla listeye girmiş olması.

Yayınlanmasının ardından henüz birkaç hafta geçen Android 6.0 sürümü, henüz Nexus modelleri haricinde LG G4 ve bazı Sony modelleri haricinde OEM üreticilerin akıllı telefonlarına gelmedi.

kasim-android-kullanim-oranlari

Halen en çok kullanım oranına sahip olan Android 4.4 KitKat sürümü, %1.1 düşüş yaşamış olmasına rağmen, %37.8‘lik kullanım oranıyla en büyük paya sahip. %29‘luk oranla JellyBean ikinciliği alırken, üçüncü en çok kullanılan Android versiyonu ise, Android 5.0 ve Android 5.1 sürümüyle toplamda %25.6‘lık bir orana ulaşan Lollipop oldu.

Android kullanım oranları raporunda Marshmallow‘un adaptasyonu, Lollipop‘a göre daha iyi olduğu görülürken, Sony ve LG gibi üreticilerin yeni sürümün güncellenmesi konusunda attıkları önemli adımlarla, Android Dünya’sında ciddi değişimin yaşandığını söylemek mümkün.

Yakın gelecekte, yeni çıkan Android sürümlerinin, tüm Android cihazları için kısa sürede yayınlandığını göreceğiz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın