Kaybolan Android Cihazların Uzaktan Kontrolünü Sağlayan ‘Android Aygıt Yöneticisi’ Hizmete Sunuldu

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google geçtiğimiz günlerde resmi Android blogu üzerinden, Android kullanıcılarının kaybolan ya da çalınan cihazlarının uzaktan kontrolünü sağlamak adına “Android Aygıt Yöneticisi” uygulamasını duyurmuştu. Söz konusu uygulama sayesinde kullanıcılar cihazın konumunu tespit edebiliyor. Bu sayede çalınan ya da kaybolan Android cihazın bulunması daha basit bir hal alıyor.

Uygulamanın tüm yaptıkları bununla sınırlı değil. Aygıt yöneticisi, olası çalıntı durumlarda cihazda yer alan verilerin yanlış kişiler tarafından elde edilmesinin önüne geçerek, ciahzda yer alan tüm bilgileri silebiliyor. Bunun yanı sıra telefon sessiz modda dahi olsa, kullanıcı telefonu uzaktan yüksek zil sesi seviyesinde çaldırabilecek.

Google’ın geçtiğimiz günlerde duyurduğu “Android Aygıt Yönetici” web sitesinin hizmete girmesi ile artık kullanıcıların faydalanabileceği şekilde aktif hale geçti. Uygulamadan yararlanabilmek için öncelikle Android cihazınızda Ayarlar>Güvenlik>Cihaz Yöneticileri sekmesini aktif hale getirmeniz gerekiyor.

Bu aşamayı gerçekleştirdikten sonra ise yapmanız gereken buradaki linki tıklayıp Google hesabınız ile giriş yapmak. Türkçe olarak faydalanabileceğimiz hizmeti kendi telefonumda denediğimde ise “konum bulma” ve “telefonu çaldır” hizmetlerinin gayet hızlı çalıştığına şahit oldum.

ilgili>> AndroidAuthority

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!