Kaybolan çalınan cihazları uzaktan kontrol etmek bulmak

media 11949

Çalınan Android cep telefonu ve tableti bulma uygulaması için yeni bir gelişme var. Çalınan telefon nasıl bulunur?

teknik destek

Çalınan telefonu tespit etme nasıl yapılır? Google’ un Adroid blog’un da kullanıcıların cihazını rahatca bulmalarına olanak sağlayacak ve birde olası çalınma durumları içerisinde verilerin silmesine izin vermeyi sağlayan “Android Aygıt Yöneticisi” uygulama hizmetini resmen duyurdu. 

Android 3. parti uygulamaların cihaz konum bilgilerine veya içerisinde bulunan verilerin silinmesine olanak sağlamış olsa da, Google bu yeniliği Android’ in kendi bünyesine dahil ederek bu yönde olan eksikliğini kapatmış olacak. Apple’ ın ve Windows Phone tarafında da benzer bazı uygulamalarla karşılaştık. Önemli olanlardan iOS için farklı çözümlerde dunuluyor.

Kaybolan çalınan cihazları uzaktan kontrol etmek bulmak

Android çalınan cihazı bulma

Android Aygıt Yönetisi, gerçek zamanlamasına sahip olarak harita kullanılarak cihazı bulma imkanı sunuyor. Telefon eğer yanlış bir ele geçtiyse o zamanda içerisinde bulunan verilerin temizlenmesini sağlıyor.

Önemli bir özelliği de telefon sessiz de kalsa dahi en yüksek ses seviyesinde arama çağrısı gidiyor olması. 

Android 2.2 ve Froyo üzeri sürümleri destekleyen hizmetin Google Play Hizmetleri sürüm “3.2.25” olarak dağıtımına sınırlı sayıdaki seçilmiş bazı kullanıcılarına ulaştığı bildirildi. Ay sonu global olarak dağıtıma açılacak. Hizmet için web sürüm henüz tamamlanmadı. Bu sebeple ki dağıtılan yeni hizmetin kullanımı pek fayda sağlamayabilir.

Bazı raporlarda bu ugulamanın cihaz yoğunluklarına göre farklı sürümlerin sunulması bekleniyor. Bu nedenle ki tam sürüm güncellemesini beklemekte fayda var. Android Aygıt Yöneticisi, telefona ulaşılabilir olduğunun kontrolü için Ayarlar / Güvenlik / “Android Cihaz Yöneticisi” altındaki bölümden kontrol edilebilir.

Detalarıyla Android uzaktan sıfırlama haberimizde bulacaksınız.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın