Kayıp eşya bürosu Samsung S8' leri 199 TL' den satışa çıkardı

blank

"+908506600185 Sayın … kayıp eşya bürosu Samsung S8' leri 199 TL' den satışa çıkardı sizde sipariş vermek için hemen tıklayın https://ko.tc./Bkayp B187" doğru mu?

teknik destek

“Turkish Airlines Atatürk Havalimanı kayıp eşya bürosu, Samsung Galaxy S7+KDV tutarını ödeyerek sahip ol. 1 Adet Galaxy S8+ 199 TL ve 2 Adet Galaxy S8+ 349 TL Gümrük KDV tutarı” sipariş formu doldurup adrese kapıda nakit ödeme şeklinde gönderilen dolandırıcılar yeni bir yöntemle karşınızda.

Cep telefonlarına 08506600185′ den gönderilen SMS mesajında “Kayıp eşya bürosu Samsung S8′ leri 199 TL’ den satışa çıkardı” şeklinde atılan dolandırıcılık mesajlarında kullanılan web adresini kısaltma sitesi “ko.tc./Bkayp” kullanılarak güvenli bir bağlantı gibi gösteriyorlar. Bağlantıya tıkladığınızda aşağıda URL ekrana geliyor. www.andronova.net

Dolandırıcılıkta kullanılan web adresi “//www.istanbulataturkhavaalaniburo.kayip-esya1.xyz” çoğunlukla xyz’ ler bu tarz işlerde ve virüs bulaştıran veri hırsızlığı yapan kişilerin tercih ettiği bir uzantı.

0850′ li numaralar malum müşteri hizmetleri olarak kullanılmakta. Artık günümüzde çok kolay alınabilen bu numaralar dolandırıcılıkta çok rahat kullanılmakta.

Formu doldurursam ve sipariş verirsem ne olur?

PTT kargo kapıda nakit ödemeli kargonuz gönderilecek ve bu tutarı gelen kargo personeline ödediğiniz takdirde kargonuz teslim edilecek. Paketi ya da kutucu açtığınızda içerisinde büyük ihtimal lüzumsuz bir şey bulacaksınız.

Kargoyu almasam ne olur?

Hiç bir şey olmaz. Kargo geri dönderilir ve size her hangi bir ücret çıkmaz. Mesaj’ da yer alan sözde çağrı merkezini aradığınızda sizi ikna etmeye çalışırlar. Eğer almaktan vaz geçtim derseniz ödemeyi yapmanız gerektiğini ve yasal zorunluluktan bahsedeceklerdir. Mahkemeye vereceklerinden dahi bahsedebilirler.

Kayıp eşya bürosu

Turkish Airlines Atatürk Havalimanı kayıp eşya bürosuTurkish Airlines kayıp eşya bürosusamsung s8+ dolandırıcılığıgalaxy s8+ 199 tl


Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2020, 09:31

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!