Kayıp ve çalınan Android cep telefonları bulma kilitleme

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Google, Android Cihaz Yöneticisi uygulamasını ücretsiz kullanarak, kayıp ve çalınan telefonu bulma ve sonrasında kilitleme nasıl yapılır sırasıyla inceleyelim.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Android cep telefonu ve tabletlerde “Cihaz Yöneticisi” hizmetini kullanarak Google harita üzerinden, kayıp veya çalınan cihazın yaklaşık konumu ve en ne zaman kullanıldığını kontrol edebilirsiniz. İlgili uygulamaya buradan play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.adm&hl=tr indirip, Android cihazınıza yükledikten sonra aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir.

Bulmak istediğiniz cihazın konum bilgilerine erişmek için Google Gmail hesabı ile oturum açılması gerekiyor. Telefonda Cihaz Yöneticisi, açık olmayan, internet mobil veri ve Wi-Fi kablosuz internet bağlantısı sağlanmayan cihazlarda bu hizmeti kullanamazsınız. 

Çalınan telefonu bulma

  • Android.com/ devicemanager adresine giderek
  • Google Gmail hesabınızla giriş yapınız
  • Çoklu cihazlarda istediğiniz cihazın yanında bulunan okun üstüne tıklamanız yeterli
  • Başka bir mobil cihazınız varsa kaybettiğiniz cihazı bulmak için Android Cihaz Yöneticisi uygulamasını kullanabilirsiniz
  • Kullanmayı düşündüğünüz cihazda Android Cihaz Yöneticisi uygulaması yüklü olmalıdır.

Kayıp ve çalınan Android cep telefonları bulma kilitleme

Android cep telefonları bulma

Kayıp telefon nasıl bulunur?

  1. Uygulamayı yüklediğiniz cihazından Android Cihaz Yöneticisi uygulamasını açınız. Açma simgesi android uzaktan kontrol
  2. Google Gmail hesabınızla giriş yapınız oturum açılması gerekiyor.
  3. Birden fazla ekli cihaz varsa görüntülemek istediğiniz cihazı seçiniz
  4. Telefonu görmek için telefonunuzdan ekranın üstten alt tarafa doğru parmağınızla hızlıca kaydırınız.
  5. A. C. Yöneticisi ile seçtiğiniz cihazda yaklaşık konumunu görebileceksiniz. 

Kayıp telefonları bulma kilitleme

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Kaybedilen / çalınan cep telefonu uzaktan kilitleme, silme veya zili çaldırmak

Kayıp cihazda Google Gmail hesabı ile oturum açılmış ise, Android Cihaz Yöneticisi uygulaması ile uzaktan cihazı kontrol edebilir, cihazı silmek, cihazı kilitlemek veya uyarı zil tonu mesajını çaldırabilirsiniz.

Çalınmış cihazın ekranına bir mesaj bırakabilirsiniz. Örnek olarak araması için bir cep telefon numarası. android.com/ devicemanager adresine hesabınızla giriş yapıp, cihazı seçip, ekrana gelen seçeneklerden Kilitle seçeneğini seçebilir veya Telefon numarası seçeneği kullanılabilir. Gönderdiğiniz telefon numarası, kayıp veya çalıntı cihazın kilit ekranında görüntülenecek. Android C. Yöneticisinden cep telefon numarası kaldırmak için aynı adımlarla, telefon numarası alanında yer alan numarayı sil seçeneğini kullanabilirsiniz.

Not: C. Yöneticisi uygulaması kapatılmış, mobil internet veya Wi-Fi bağlantısı kesilmiş cihazlarda, uygulama çalışmamaktadır. Sadece en son bağlantı yapıldığı konumu görebilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2020, 02:14

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak