Kimlik denetimi hatası nedir

Andronova
Andronova
3 Minimum Okuma

Kablosuz WiFi kimlik denetimi hatası nedir? Bağlantı sırasında doğrulama sorunu yaşanması diyebiliriz. Android / iPhone telefondan internette bağlanırken kimlik denetim hatası Windows 7 ve Windows 10 çözümü!

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Cep telefondan ve bilgisayardan kablosuz ağa bağlanırken kimlik denetim hatası alıyorum nedeni nedir? Kablosuz şifre hatası mı yoksa Wi-Fi bağlantısı yapamıyorum ağı tanımıyor sorunu çıkmış olabilir mi diye analiz yapılması gerekir. Tanımlanmayan ağ sorunu için çözüm önerisi genelde hep aynı yöntemlerin denenmesiyle ulaşılır.

Bilgisayardan ve cep telefondan bu şekilde bir hata alıyorsanız, ilk kontrol etmeniz gereken kablosuz ağ şifresidir. Genelde şifrenin doğru olduğu varsayılır ama %50 şifre yanlış çıkar. Bunun dışında şifreleme uyumsuzluğundan bu sorun oluşabiliyor. Modem arayüzünde yer alan şifreleme tipi WPA PSK ve WPA PSK2 seçeneklerini değiştirip denenmeli.

Tüm işlemlere rağmen sıkıntı devam ediyorsa;

 • Başka bir modemle ve cihazlarla test edilsin.
 • Modem resetlensin ve duruma göre yazılım atılsın.
 • Virüsle alakalı olabilir diyerek tarama yapılsın.

Android iPhone kimlik denetimi hatası ne demek oluyor diyenler için diğer bir adı kimlik doğrulama hatası olarak bilinir ve çıkış nedenlerinde bir çakışma gibi durur. Kimlik denetimi hatası alındığı anda ilk olarak wifi şifresi kontrol edilmelidir. Şifrenin doğru olup olmadığının kontrolü sağlandıktan sonra şifre doğru ve halen aynı hata devam ediyorsa, modem internete bağlanamıyorsa modem ara yüzüne girip kablosuz internet ayarlarının güvenlik düzeyleri kontrol edilerek, seviye wap2 şeklinde değiştirilmelidir. Modem ve bağlantı kurulacak cihaz arasında ki mesafe uzak ise de bu denetim hatası alınabilmektedir.

 1. Girilen şifreyi kontrol ediniz.
 2. Kablosuz bağlantılarda şifre kontrol edilmesi gerekiyor.
 3. Ağ adının ve parolanın değişmesi gerekebilir.
 4. Ağ unut seçeneğini kullanın.
 5. Modemin içerisindeki arayüzden kanal seçeneğinin 11 veya daha düşük bir değere getirilip test edilir.
 6. Şifreleme için kullanılan WPA değerlerinin de değiştirilerek kontrol edilmesi gerekiyor.
 7. Modemin ve bağlantı yapan cihazın kapatılıp açılması gerekmekte.
 8. Windows için sistem geri yüklenmesi çalıştırılabilir.

Kimlik denetimi hatası nedir

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Kimlik hatası nasıl düzeltilir?

Telefonunuzdan, tabletinizden veya bilgisayarınızdan bağlanmaya çalıştığınız wifi’ nin şifresini unutun ve tekrar bağlantı kurmayı deneyin. Akıllı telefonlarınızın bağlantı problemi olabilir. Telefonunuzu içindekileri yedekledikten sonra fabrika ayarlarına döndürürseniz sorun çözüm bulacaktır. Sık görülebilecek cihazlar Hauwei, Xioami, Samsung Galaxy ve iOS cihazlarda iPhone / iPad diyebiliriz. Bu çoğunlukla kullanılan ürünle alakalı bir sıkıntı değil, çakışma,uyumsuzluk ve ayarların doğru yapılandırılması gerektiği ile alakalı.

Sinyal gücünün az olup olmadığını siz gözlemleye bilirsiniz. Az olduğunu düşünüyorsanız modeme daha yakın bir mesafeden wifi şifresini girerek bağlanmayı deneyin. Modeminizin bir ekran paneli olmaktadır. Bu ekran, modeminize şifre koyduğunuz ekrandır. Oradan modem kullanıcı adınızı ve koyduğunuz şifreyi içerisinde büyük küçük harf kullanmadan tekrar düzenleyiniz.

Modeminizin şifreleme özellikleri arasında bulunan 802.1x özelliği mutlaka açık olmalıdır, kontrol etmeyi unutmayınız. Modem ara yüz bilgileriniz, modemi aldığınız gün edindiğiniz kullanım kılavuzunda yer almaktadır. Yaptığınız işlemler sırasında karşınıza, İlişkilendirmeye izin ver yazısı çıkacaktır. Siz ilişkilendirmeyi yasakla seçeneğini tıklayınız. İşlemlerin tümünü kaydetmeyi unutmayınız. Modemlerin panelleri birbirlerine benzer fakat her birinin farklı panelleri bulunmaktadır.

Kimlik denetimi hatası


Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2020, 14:40

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak