Kodak, Cep Telefonu Piyasasına Giriyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Bir zamanlar fotoğraf dünyasının tek hakimi olan Amerikan firması Kodak (35mm çekenler iyi bilir), pek çok yeni teknoloji fotoğraf makinası çıkmasının ardından revaçtan düştü.

Andronova

Kodak yetkilileri radikal bir karar alarak cep telefonu pazarına gireceklerini açıkladı. Kodak cep telefonlarını İngiliz Firması Bullitt’e yaptıracak. (Aşırı korumalı ve kaba görüntülü Caterpillar telefonlarını yapan firma)

İşletim sisteminin Android olacağı söylenen telefonda,  Kodak’ık fotoğrafla olan bağlantısı düşünülürse çok ciddi bir fotoğraf yeteneğinin olacağına da kesin gözüyle bakılabilir. Ancak sensör boyutu, diyafram açıklığı ve hangi lensin kullanılacağı henüz açıklanmış değil.  Duyumlar, telefonun özel bir fotoğraf işleme ve paylaşma programını barındıracağı ve herşeyin cihaz üzerinden rahatlıkla yapılabileceği doğrultusunda ancak bugün 3. nesil uygulamalar bu kadar gelişmişken bu ne kadar anlamlı olur tartışılır.

Cihazla ilgili henüz resmi bir  detay sunulmadı bu nedenle menfi müspet birşey söylemektense birkaç hafta daha bekleyip CES organizasyonundan sonra telefonu incelemekte fayda var. Bakalım tarihi Kodak firması sahalara geri dönebilecek mi?

kodakphone

Not: Yukarıdaki fotoğraf hayal ürünüdür ve gerçeği yansıtmamaktadır.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.