Korea Times: LG, Nexus 5 Üzerinde Çalışıyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

15-17 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek Google I/O etkinliğine sayılı günler kaldı ve şu ana kadar ortaya çıkan iddiaların büyük bölümünde yeni  Nexus’un Motorola cephesinden geleceğine dair ifadeler yer almıştı.

Andronova

Geçtiğimiz hafta Güney Kore’de bir dizi temaslarda bulunan Google CEO’su Lary Page’in gezisini tamamlamasıyla yeni Nexus hakkında ciddi bir iddia gündeme geldi. LG ile OLED televizyon ve Google Glass projesi hakkında fikir alışverişinde bulunan Google, aynı zamanda yeni ne Nexus (Nexus 5) için de çalışmalarını başlatmış görünüyor.

Korea Times’ın gündeme aldığı habere göre Google bir sonraki Nexus telefonu da LG’nin üretmesini istiyor ve bu anlamda ciddi hazırlıklar içerisine girildi. Yılın ikinci yarısında Optimus G2’yi duyuracağını resmi olarak açıklayan LG,  söz konusu telefonda 2.0GHz saat hızında çalışan Qualcomm 800 ve Adreno 330 yonga setine yer verecek. 13MP çözünürlüklü kamera ve 5-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü ekran da telefonda beklenen önemli detaylardan bazıları.

Nexus 4’ü hatırlayacak olursak, telefon sahip olduğu teknik donanım itibariyle Optimus G’nin temeline dayandırılmıştı. SD kart ve LTE desteği dışında telefonlar neredeyse aynı donanma sahipti. Nexus 5 için LG’nin adının geçmesi ve yılın ikinci yarısında Optimus G2’nin resmiyet kazanacak olması her iki telefonun yine benzer donanımlara sahip olacağını gösterebilir. Nexus 5, microSD kart desteği sunmayan ve tasarım noktasında bazı farklılıklar sunan Optimus G2 olması ihtimal dahilinde olan bir gelişme.

Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek Google I/O etkinliğinde Android 4.3 yenilenen Nexus 4  ve Nexus 7’de duyurmayı planlayan Google, ekim ayında ise Android 5.0’ı Nexus 5 ile kullanıcıların beğenisine sunacak.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.