Kredi kartsız Apple kimliği oluşturma

Ücretsiz yani kredi kartsız Apple kimliği oluşturmak istiyorsanız aşağıda detaylı resimli anlatımı inceleyerek kolayca bir hesap oluşturabilirsiniz. Apple ID kimliği olmadan cihaz kullanılamaz.

Andronova

iPhone telefon aldınız ve cihazı açabilmek için yeni Apple hesabı açmak istiyorsunuz. Ama bir türlü kredi kartsız hesap açamadınız. Peki sorunu nasıl çözebileceksiniz?

Kredi kartsız Apple kimliği oluşturmak için öneri olarak App Store‘ ye girip ücretsiz bir oyun veya uygulama indirme butonuna dokunmanız sonrasında yeni “Apple kimliği oluştur” ile kredi kartsız hesap açabilirsiniz.

Alternatif olarak bilgisayardan “appleid.apple.com adresine giderek “Apple kimliğinizi oluşturun” yazısına tıklayarak Apple ID oluşturabilirsiniz. Peki Apple hesap açma nasıl yapılır?

App Store’ den Apple kimliği oluşturma

Apple Store hesap açma: Uygulamadan ücretsiz kısmına giriniz. Her hangi bir uygulamanın yanındaki indir butonuna tıklayınız. “Yeni Apple kimliği yarat” seçeneğine dokunun. Ülke’ yi seçiniz. Sonra Apple hesabına ekleyeceğiniz e-posta adresini ve bir parola yazınız. Güvenlik sorularına cevabını bildiğiniz soruları ekleyiniz. Bu kısımda çok önemli. Kurtarma mail adresi de muhakkak eklemenizi öneririz. Fatura bilgisi seçeneğine geldiğinizde hiçbiri seçeneği ile devam ediniz.

Uyarı: Apple kayıt maili çok önemli. Bu mail cihaz kilitlenmesinde ve uygulama indirme gibi işlemlerde kullanılmakta. Örnek Apple kimliği şifresini unuttum ya da iCloud şifremi unuttum gibi durumlarda bu e-posta adresine ihtiyacınız var. Bundan dolayı şifresini bildiğiniz ve güvenli bir mail adresini yazınız.

Öneri olarak kullanılan mail adresinin ayarlarına gidip cep telefon numaranızı ekleyiniz. İstersenizde hesaba girişlerde güvenlik kodu sormasını aktif edebilirsiniz. Apple hesabında kullanılacak şifre mail hesabınızdaki ile aynı olmamasına dikkat ediniz. 

App Store Apple kimliği oluşturmaKredi kartsız Apple kimliği oluşturmaapple kimliği alma

Apple kimliği almak için bilgisayarı da tercih edebilirsiniz. Windows bir bilgisayardan hesap açarsınız sonra bu hesapla “Mevcut Apple kimliği kullan” ile işlem yaparsınız.


Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2018, 02:44

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.