Kullanıcılar Android 5.x Lollipop Sürümünde Batarya Sorunu Var Diyor

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Google’ın büyük ilerleme kaydeden, gerek arayüz gerek ise fonksiyonellik olarak ciddi boyutlarda gelişen mobil işletim sistemi Android, son olarak Lollipop sürümüyle Android 5.x (Android 5.0Android 5.1) sürümüne ulaştı.

Teknoloji destek

Bir çok sevindirici değişim ve iyileştirme yaşanan Andorid’te, diğer taraftan kullanıcıları oldukça rahatsız eden bazı hatalar da ortaya çıktı.

İlk olarak bellek sorunu, diğer tabirle bellek sızıntı probleminin ortaya çıktığı Lollipop için, kullanıcılar şimdi batarya sorununa (batarya tüketim sorunu) yönelik bildirimlerde bulunuyorlar.

Kullanıcılar için can alıcı bir problem olan batarya sorunu sebebiyle, akıllı telefonlarındaki şarjın hızla bittiği ve bitmemesine rağmen %20 – %30 seviyelerinde dahi telefonun şarjı bitmiş gibi kapandığı söylenenler arasında. Bu konuda Android hata takip sistemine, Lollipop sürümü için Nisan ayından bugüne 600’den fazla batarya sorunu mesajı gönderilmiş.

Şimdilik, mobil veri yerine Wi-Fi bağlantı kullanılması ve kullanılmadığı durumlarda mobil verinin kapatılması geçici çözüm olabilir.

Google‘ın bu sorun üzerinde hızlı bir çalışmayla çözüm sunmasını temenni ediyoruz.

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir