Kurban bayramımız mübarek olsun

Kurban bayramı geldi. Tüm müslümanların kurban bayramı mübarek olsun. Bu haberde kurban kesmenin önemine kısaca yer verdik.

teknik destek

Kurban Bayramı! Kur’an-ı Kerim’ de çok yerde kurban kesimi için ayetler yer almakta. Kurban kesmek ile Allah diğer ümmetleri imtihan etmiştir. Tüm müslümanlar kurban keserken Hz. İbrahim ve İsmail’ i örnek alarak bu sınavdan anlının akıyla çıkmaya çalışmalıdır. Baba ve oğlun gösterdiği Allah’ a itaati tüm müslümanların hazır olunmasının bir simgesi haline gelmiştir.

Kurban kesmek Allah’ a yakınlığı sağlamaya vesile olacak şey anlamına gelir. İbadet olarak belli bir vakit içerisinde ve gerekli şartları taşıyan tüm müslümanlar için vaciptir.

Hemen hemen tüm dinlerde kurban uygulaması görülmekte. Amaç yönü ile farklılık gösterse de kurban hükmü yer almakta.

Kurban kesmekle yükümlü kişiler: Müslüman olması, akıllı olması ve bulûğa ermiş olması, yolcu olmaması son olarakta maddi yönden gücü olması.

Kurban bayramımız mübarek olsun

Tüm islam aleminin Kurban Bayramını kutlar hayırlara vesile olmasını niyaz ederim…

Kurban bayramımız mübarek olsun

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir