Laptop bilgisayarda ses az çıkıyor ses seviyesini artırma nasıl yapılır

Andronova
2 Minimum Okuma

Laptop' ta ses az çıkıyor nasıl yükseltilir artırılır? Bilgisayarın sesi az çıkıyor. Notebooklarda ses kalitesini ve ses seviyesini artırmak için neler yapabiliriz ? sorumuzun cevabı bu haberimizde…..

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Dizüstü bilgisayarlarda yaşanan ses sorununa bu haberimizde çözüm üretmeye çalışacağız. Noteboklarda oyun oynarken film dizi izlerken veya ses sistemlerinden müzik dinlerken ses her zaman istediğiniz kalitede olmamaktadır. Notebooklarda ses seviyesini artırmak için bir kaç farklı yöntem uygulanabilmketedir. Arama motorlarında karşılaştığınız ve uyguladığınız yöntemlerden bazılarıda işinizi görmemiş olabilir. Burada paylaşacağımız bilgiler ile dizüstü bilgisayarlarınızda ses seviyesi ve kalitesini eskiye nazaran artırmış olacaksınız.

Notebooklarda ses kalitesi ve seviyesini artırma

Notebooklarda ses kalitesi ve seviyesini artırma nasıl yapılır

İlk önce şunu belirtelim notebooklarda ses kartları driverleri ile gelen uygulamalar sizin ses seviyenizi artırmak için birebirdir diyebiliriz. Bundan dolayı kullandığınız uygulamanın ayarlar kısmına giriş yapınız. Çünkü uygulamanızda ses seviyelerini geliştirmek için seçenekler bulunmaktadır.  Bu uygulamalara örnek verecek olursak windows ve mac için kullanılan Spotify uygulamasından bahsedebiliriz.Bu uygulamada geliştirici seçeneklerinde üst seviye üyerileri için ses kalitesini artırıcı özellikler bulunmaktadır. iTunes kullanan kullanıcılar için ise tercihler kısmından çalma ve oynatma bölümünde yer alaln ses geliştiricisi ile ses kalitenizi artırabilirsiniz. Uygulamanın ses ayarlarını yaptıktan sonta bilgisayarınızda yüklü olan işletim sisteminin ayarlarına geçebiliriz.

Windows işlwtim sistemini kullanan kullanıcılar aşağıdaki adımları takip ederek ses kalitelerini artırabilirler;

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
  1. Denetim Masası
  2. Ses
  3. Hoparlör

Hoparlör seçeneğinde sağ tıklayarak özellikleri açınız. Karşınıza bu ekranda gelişmiş seçenekler gelecektir. Burada karşınız agelen ayarları deneyerek kendi ses kalite zevkinize göre ayarlarınızı yapabilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2017, 16:12

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir