Laptop pil algılanmadı sorunu ve onarımı

Laptop pil algılanmadı hatası

Laptop pil algılanmadı sorunu için en mantıklı olan seçenekleri bu içerikte paylaşıyoruz. Tahmini %50 çözüm sunacak adımları sizlere anlatacağız.

Andronova

Günümüzde birçok cihaz bireylerin işlem yapmasına olanak tanıyor. Bu cihazlar arasında yer alan bilgisayarlar üzerinden de her türlü işlem pratik ve kolay bir şekilde yapılabiliyor. Ancak hassas bir şekilde çalışan bilgisayarlarda çeşitli sebeplerle arızalar yaşanabiliyor. Bu arızalar arasında ise bilgisayarda pil algılanmadı yazıyor soruları ortaya çıkıyor. Bilgisayar cihazlarında olmazsa olmaz parçaları oluşturan pil algılanmadığında cihazlarda çok önemli arızalar oluşabiliyor. Bu arızaların giderilmesi içinse çeşitli yöntem ve metotlar deneniyor. Laptop pil algılanmadı yazısı ekranda belirdiğinde bilgisayarınızı yeniden başlatmanız ve sonrasında aşağıdakilere bakarak uygulanacak adımlara yönelmeniz gerekiyor.

Bilgisayar kullanıcıları bu sorunu kendi başlarına çözemediklerinde bir bilgisayar firmasından da destek alabiliyorlar.

Bilgisayarda pil algılamama sorunu

Dünya genelinde de sıkı bir şekilde tercih edilen bilgisayar cihazları her işlemin çok kolay bir şekilde yapılmasına olanak tanıyor. Ancak sürekli çalışan bilgisayar cihazlarında farklı sebeplerle arızalar oluşabiliyor. Bu arızalar arasında ilk sırada ise bilgisayarda pil algılanmadı yazıyor soruları ortaya çıkıyor. Bu durum bilgisayar ve pil ile alakalı bir sorunu da beraberinde getiriyor. Bilgisayar cihazlarının ekranlarında pil algılanmama sorunu için sistemde bulunan pillerin değiştirilmesi gerekli olabiliyor. Aynı zamanda yukarıda da belirtildiği üzere böyle bir ibare ile karşılaşıldığında cihazı açıp kapatmak ve sorunun çözülüp çözülmediğini öğrenmek de gerekiyor. Bilgisayar cihazlarında pil algılamama sorunu bu detaylar ile ele alınabiliyor. Kullanıcılar bu sorunu kendi başlarına çözemediklerinde bilgisayar servis hizmetlerinden de faydalanabiliyor.

Bilgisayarda pil algilanmadi 1
Bilgisayarda pil algılanmadı sorunu

Laptop pil algılanmadı sorunu için çözümler

Bilgi ve sayar kelimelerinin bir araya gelerek oluşturduğu bilgisayar cihazları her yaştan bireyler tarafından tercih edilen bir cihazı da oluşturuyor. Ancak bilgisayar cihazlarında çeşitli sebeplerle arızalar oluşabiliyor. Bilgisayarın genel olarak kasa bölmesinde yer alan pil cihazların çok daha hızlı çalışmasına da olanak tanıyor. Ancak bu kapsamda bilgisayarda pil algılanmadı yazıyor sorunu en çok karşılaşılan sorunlar arasında da yer alıyor. Bilgisayar kullanıcıları ekranda böyle bir ibare ile karşılaştıklarında çeşitli yöntemlerle bu sorunu çözebiliyor. Bu kapsamda en dikkat çeken detayı ise bilgisayarda yer alan pillerin değiştirilmesi oluşturuyor.

Laptop pil algılanmadı için en iyi öneri

Uzun bir zaman önce bir yakınımızın başına gelen durum buna benzerdi. Onda ise batarya takılıyor ama şarj olmuyordu. Kendisi cihazı aldığından belir bataryayı nadir kullanmış. İş bundan ki, bataryadaki enerji boşalıyor ve uzun süre bu halde kaldığında ya ömrünü tamamlıyor ya da ufak bir işlem yapılması gerekiyor.

Bilgisayarınızda pil şarj olmuyor veya laptop pil algılanmadı hatası alanların uygulayacağı ilk adım pil ile ilgili sürücüyü kaldırmak olacak.

Bilgisayarda pil algilanmadi 2
Pil algılanamadı hatası
Laptopta pil sürücüsünün kaldırılması

Bunun için aygıt yöneticisine girmeniz gerekiyor. İçeriğinde pil ile ilgili seçeneklerin üstüne dokunup içeriğinden sürücü kaldırma yapın. Sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Nadir güncel sürücüleri yüklemeyi denemenizi öneriyoruz. Lakin yukarıdaki işlem sorunu çözecektir.

Windows 10 ve Windows 11 kullanıcıların isterseler arama alanına aygıt yöneticisi yazarak ilgili alana kolayca ulaşacaktır.

Güncellemelerin yapılması

Bir üste yer alan önerimizde amaç sürücünün güncellemesi ile bir tetikleme yapmak olacak. Bilgisayarınızın resmi sitesinde model desteği devam ediyor ise sitedeki güncel sürücüleri kullanın. Yoksa internette yer alan güvenli sitelerden birinden indirin.

Bilgisayarda pil algilanmadi 3
Laptop pil algılanmadı sorunu için onarım

İşletim sisteminden alakalı olduğu anlar

Sürücü sorunu, virüs ve sistem sorunlarında uygulanacak en iyi adım sistem geri yüklemenin çalıştırılması. Bunun için Windows 11 sistem geri yükleme adlı haberimize göz atmanızı önermekteyiz.

Sistem dönüşlerinde kesinlikle sorunun olmadığı bir gün seçilmesi gerekiyor. Aksi durumda yine aynı şeyle muhatap olacaksınız.

Bilgisayarda pil algılanmadı sorunu yaşayanların en son yapacağı işlem teknik servisten yardım almak olacak. Batarya şoklama yöntemi uygulanacağı gibi belki de değişim yapılması gerekecek.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın