Lenovo, Motorolayı Satın Aldıktan Sonra İlk Ürünlerini Duyurmaya Başladı!

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Dünyanın en büyük bilgisayar üreticisi olan Çin’li Lenovo geçtiğimiz günlerde 10 binden fazla patenti bulunan Motorola firmasını 2,91 milyar dolar karşılığında Google’dan satın almıştı. Google ise Motorola’yı 10 milyar dolara satın alındığı biliniyordu ve bu satışın patenetleri kapsamadığı belirtiliyordu. Kapalı kapılar ardında Google ve Lenovo’nun pazarlığını bilmek mümkün olmasada ortada bir gerçek varki Amerika’nın mobil pazarda en önemli markası olan bir firma Çin’li bir şirketin eline geçmişti.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Lenovo’nun Motorola’yı satın almasından sonra Çin’li firmaların global pazarda artık daha fazla yer alabilecekleri ile ilgili bir düşünce oluşmuştu. Çin’li üreticilerin ürünlerini tüm dünyada satışa sunmaları ile özellikle büyük üreticiler çok zor durumda kalabilirler; çünkü Çin’de tek kelimeyle mükemmel telefonlar bulunmakta.

Lenovo ise Motorola satın alması sonrası sessizliğini bozarak fiyat/performans segmentinde yer alacak tabletlerini duyurdu. A serisi tabletlerin 7 – 8 ve 10 inç olarak tasarlandığını görüyoruz. 2 farklı 7 inç serisi tabletler A7-30 ve A7-50 olarak adlandırılıyor. A8 ve A10 isimli tabletlerde kullanıcılara daha iyiyi sunmayı hedefliyor. A7-30 WiFi modeli olurken A7-50 modelinin HD ekrana sahip ve 3G ağlarda çalışabileceği bilgisini verelim (tüm 50 kodları 3G ağlarda çalıştığını ifade ediyor). Çift çekirdekli işlemci bulunan A7-30 ve A7-50 tabletlerinin teknik özellikleri yayınlandığında daha ayrıntılı olarak sizlere bilgi veriyor olacağız.

Lenovo A serisi Tablet 500x320

A8  ve A10 tabletinde ise 4 çekirdekli bir işlemci ve 1280X720 piksel ekran çözünürlüğü yer alıyor. Ev içi kullanımını hedef alan Lenovo bu tabletleri oyun için değilde multimedya cihazı olarak tasarladığını anlıyoruz. Tabletlerin fiyatları ise şöyle sıralanıyor.

A7 – 50 99,99 £ = yaklaşık 355 TL

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

A8 – 50  139,99 £ = yaklaşık 498 TL

A10 – 50 tablet 169,99 £ = yaklaşık 604 TL

Kaynak: gsmarena

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak