Lenovo Üst Seviye Özellik Sunan ‘Vibe Z’ Akıllı Telefonu Duyurdu!

Lenovo daha çok PC satışları ile gündemde olan bir üretici konumunda olsa da, Çinli üreticinin ismini son dönemler mobil dünyasında sıklıkla duyulur oldu. Ürün satışlarında henüz Çin ve komşu ülkeler dışında farklı pazarla yeterince açılamayan Lenovo’nun BlackBerry’i satın alacağına ilişkin son dönemde bir hayli iddia gündeme gelir oldu. Bu gelişme Çinli üreticinin hızla gelişen mobil dünyasında gösterdiği ilginin ne derece büyük olduğunu kanıtlar nitelikte.

teknik destek

2013 yılının son çeyreğine geldiğimiz şu noktada birçok telefon üretici üst seviye akıllı telefon duyurularını gerçekleştirdi. Lenovo da Vibe Z ile bu kategoriye iddialı bir giriş yaptı. Telefonun fiyatı henüz açıklanmadı, ancak agresif bir fiyat politikası ile Vibe Z kayda değer satışlar gerçekleştirebilir.

Vibe Z sadece Çin kullanıcılarına sınırlı kalmayacak. Telefon ileri dönemlerde Amerika ve Avrupa gibi önemli pazarlarda da satışa sunulacak. Vibe Z’nin teknik özelliklerine göz atacak olursak;

  • 5.5-inç boyutunda Full HD )1920 x 1080p) IPS ekran
  • 2.2GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 800 işlemci
  • Adreno 330 GPU
  • 2GB RAM
  • Çift LED flaşlı 13MP (Sony IMX135) arka kamera
  • 5MP geniş açılı ön kamera
  • Çift-SIM kart desteği- Çin için yapılana ek olarak, telefon uluslararası pazar için GSM+  ve 4G LTE versiyonuna da sahip olacak.
  • Özel Android tabanlı ROM
  • 7.9mm kalınlığında

*pil detayları verilmedi

vibez

Vibe Z’nin dikkat çeken özelliklerinden 13MP çözünürlüklü Sony üretimi kamera geliştirilen yazılım sayesinde saniyede 10 görüntü yakalayabiliyor. Kamera aynı zamanda düşük ışıklı ortamlarda iyi sonuçlar elde ediyor.

Lenovo, Samsung’un S View Covers ve LG’nin Quick Window kılıflarına benzer bir aksesuarı Vibe Z için de duyurdu. Kısa süre içerisinde ilk olarak Çin’de ön siparişe açılacak telefonun uluslararası fiyatı ise henüz açıklanmadı.

Lenovo-Vibe-Z-Featured

kaynak: androidheadlines

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir