Lenovo Vibe Z2 LG G3’e Rakip Olacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Çinli teknoloji firmalarının birkaç yıl içinde tüm dünyada büyük pazar payları yakalaması beklenirken bu hedefe doğru firmalar adım adım yaklaşıyorlar. 2 çözünürlüklü ekranların günümüzde bile amiral gemisi telefonlarda göremezken geçtiğimiz yıl Vivo firması 2K ekranlı telefonu Xplay 3S’i bizlere sunmuştu. O dönemde Snapdragon 800 ile çıkmak zorunda kalan bu telefon saf işlemci gücü açısından vadedileni veremese de ekran özellikleri ile geleceğin telefonu olmuştu.

Bu gün ise büyük üreticilerden sadece LG’nin 2K ekran çözünürlüğüne girdiğini görmekteyiz. Yarın tanıtılacak G3’te 2K ekran kullanacak olan LG’nin Snapdragon 801 çözümü ise akıllarda halen soru işaretleri oluşturmaya devam ediyor. LG G3 resmi olarak yayınlandıktan sonra telefonu uzun uzun sizlere anlatacağız.

lg-g3

Tanıtımdan hemen önce LG G3’e rakip yeni bir telefon modeli ortaya çıktı. Lenovo’nun başarılı telefon modeli Vibe Z K910’nın yenilenmiş versiyonu Vibe Z2 Pro özellikleri ile G3 çıkmadan 2K ekran çözünürlüğü yarışının çok çetin geçeceğini bizlere hatırlatmış oldu.

Vibe Z2 Pro 6 inç ekranında 2560 x 1440 piksel çözünürlük sunarken 7,7 mm kalınlığı ile de oldukça güzel görünüyor. Çift hatlı, 16 megapiksel kamerası ve Snapdragon 801AC işlemcisi ile yarışa girecek telefonun diğer detayları şu anda bilinmiyor. LG G3’ün ne zaman piyasada olacağını yarın öğreneceğiz ama Lenovo global anlamda bir satış başarısı bu telefondan bekliyorsa Vibe Z2 Pro’yu LG G3’ten evvel piyasaya sunmak zorunda. Nihai ürünün fotoğraflarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Lenovo-Vibe-Z2-Pro-Quad-HD-01

Lenovo-Vibe-Z2-Pro-Quad-HD-02

Lenovo-Vibe-Z2-Pro-Quad-HD-03

Kaynak: phonearena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir