Lenovo’nun 130$’lık Akıllı Telefonu Golden Warrior S8 Teknik Özellikleriyle Dikkat Çekiyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Akıllı telefon hakimiyet alanı Çin ve Güney Asya ülkeleri olan Lenovo’nun hem fiyat hem de teknik özellikler itibariyle dikkat çeken bir telefonu yerel sitelerin birinde ortaya çıktı. Lenovo Golden Warrior S8 olarak isimlendirilen akıllı telefonun kısa süre içerisinde Çin’de raflarda olması bekleniyor. Cihazın uluslararası arenada boy gösterip göstermeyeceği ise şu an için belirsiz.

teknik destek

5.3-inç büyüklüğünde 1.280 x 720p çözünürlüklü Gorilla Glass 3 ile korunan LTPS ekrana sahip Lenovo Golden Warrior S8’de MediaTek cephesinden 1.4GHz frekans hızında çalışan MTK6592 işlemcisi telefonun güç birimini oluşturuyor. 130$ gibi inanılmaz bir fiyattan satışa sunulacak Golden Warrior S8’de 2GB RAM ve 16GB dahili depolama yer almaktadır. Hafıza kartı girişi sayesinde depolama artırımına olanak sağlayan akıllı telefonun çıkarılabilir pili 2.000mAh kapasiteye sahip.

3G bağlantı desteği sunan telefonun kamera özellikleri de tatminkar görünüyor. Golden Warrior S8’in arka kamerası 13MP, ön kamerası ise 5MP çözünürlük değerinde.  Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemi ve 8’i de aynı anda çalışan MediaTek işlemcinin güç verdiği akıllı telefonda ayrıca çift SIM kart desteği de mevcut.

Lenovo bütçe dostu akıllı telefonları genel itibariyle ülkesi Çin ve diğer Güney Asya ülkelerinde satışa sunmakta. Bu sebeple Golden Warrior S8’in batılı ülkelerde satılmasına pek de ihtimal verilmiyor. Motorola’nın mobil bölümünü satın alarak dikkatleri üzerine çeken Lenovo’nun Avrupa ve Amerika ülkelerinde Motorola ile rekabete devam etmesi bekleniyor.

Lenovo-Golden-Warrior-S8-AndroidLenovo-Golden-Warrior-S8-cameraLenovo-Golden-Warrior-S8-fotoLenovo-Golden-Warrior-S8-immagineLenovo-Golden-Warrior-S8-microSDLenovo-Golden-Warrior-S8-photoLenovo-Golden-Warrior-S8-pics

kaynak: webtrek

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!