Lexus’tan Gerçek Manyetik Uçan Kaykay Geliyor! [Video]

Andronova

Teknolojinin ilerleyişine ayak uyduramaz hale geldik ve bu yakın gelecekte çok daha zor olacak. Artık her geçtiğimiz yıl eski fantastik bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz araç gereçleri görür olduk.

StarWars’taki akıllı telefonlar, akıllı saatler, sanal asistanlar, hologramlar ve daha bir çok şey gerçek oldu. Şimdi lüks otomobilleriyle tanıdığımız Lexus firması, Geleceğe Dönüş filminin 2’inci serisinde karşılaştığımız ve kullanmak için can attığımız gerçek bir uçan kaykay üretti.

Daha önce bu konuda uçan kaykay yaptık diyerek insanları kandıran kişilerin hazırladığı sahte video gibi bir durum değil.

Lexus, İngiltere ve Almanya ofislerinde uçan kaykay (hoverboard) için 18 aydır bunu geliştirmekle uğraştıklarını söyledi. Sıvı nitrojen, süper iletkenler ve doğal mıknatıslar yardımıyla geliştirilen bu teknoloji ile çok yakında gerçek uçan kaykaylarla tanışacağa benziyoruz.

Aşağıda Lexus’un gerçek uçan kaykayına yönelik paylaşılan videoyu izleyebilirsiniz.

7zTCgMPZRuo” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir