LG 2014 Yılını 60 Milyon Akıllı Telefon Satarak Olumlu Geçirdi!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Bir diğer Koreli üretici olan LG, hemşerisi Samsung’un kötüye giden ivmesine karşın geçtiğimiz yılda 60 milyon adet akıllı telefon satarak 2014 yılını olumlu bir şekilde geride bıraktı.

Andronova

LG, bir önceki yıla göre 2014 yılındaki akıllı telefon satış rakamlarını %24 arttırarak 59.1 milyon adet akıllı telefon ve 19,1 milyon normal telefon satışıyla toplam 78.2 milyon mobil telefon satışı gerçekleştirdi.

Bu rakam her ne kadar 317.2 milyon satış yapan Samsung ve 192,7 milyon satış yapan Apple’a uzak olsa da, 75 milyon satışla Huawei, 61 milyon satışla Xiaomi ve 60 milyon satışla Lenovo-Motorola’ya yaklaşmasına rağmen en büyük 5 akıllı telefon üreticisi listesine girmesine yetmedi. Yine de geçtiğimiz yılı başarılı bir şekilde gerid bıraktığı için memnun olan LG’nin, 2014’ün son çeyreğinde Kuzey Amerika’ya ürün satışını %78 arttırdığı gözlemlendi.

LG G2, G3 serisiyle başarılı bir iş çıkaran Kore’li üreticinin, yeni amiral gemisi LG G4’ün özelliklerinin sızdırılmasına rağmen, bu yılki MWC 2015’te LG G4’ü duyuramayacağı söyleniyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın