LG 3. Çeyrekte Rekor Kar Açıkladı

Andronova
2 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

LG, geçtiğimiz çeyrek boyunca özellikle cep telefonu satışları sayesinde rekor kar elde ettiğini açıkladı. 16.8 milyon cep telefonu satışına ulaşan firma, bu sayede 2009 3. çeyreğinden beri elde ettiği en yüksek gelir rakamına da ulaşmış oldu. Bu senenin üçüncü çeyreğinde LG Mobile 4.14 milyar $ ciro elde ederken, net kar miktarı ise 163 milyon $ oldu. Üçüncü çeyrekte en çok kar getiren ürünleri LG G serisi ve L III serisi telefonlar oldu. LG, Huawei ile aynı sayıda, Xiaomi’den de daha az telefon satmış olsa da, geçen seneye oranla satışlarını oldukça arttırmış durumda. Firma; cep telefonu satışlarını, geçen senenin üçüncü çeyreğine oranla %39, bu senenin ikinci çeyreğine oranla da %16 arttırmış durumda.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

LG’nin kar açıklayan diğer bir bölümü ise ev elektroniği kısmı oldu. 4.59 milyar $ ciro ve 127 milyon $ net kar oranına ulaşan ev elektroniği departmanı ciro olarak geçen seneye oranla %3 düşüş kaydetse de, kar marjını geçen seneden %5 yüksek tutmayı başarmış. Ev elektroniği bölümünde bir çok farklı ürünle bu rakamlara ulaşan firma, en çok karı 4K UHD TV satışından elde ettiğini açıkladı. LG’nin diğer ev ürünleri kısmında cirosu, geçen seneye oranla 2.84 milyar dolara düşerken, net karı da 50 milyon $a gerilemiş durumda. Son olarak, LG’nin en az ciro ve net kar elde ettiği bölüm olan klima ve enerji bölümünü geliyor. Bu alanda firmanın cirosu 902 milyon $ iken, firma 2.44 milyon $ zarar açıklamış durumda.

Toplam olarak, LG üçüncü çeyrekte geçen seneye oranla %7.4 yükselişle cirosunu 14.54 milyar $’a, net karını ise 449 milyon $’a yükseltmiş durumda. Tablet ve telefon serisindeki kaliteli ürünleri 2015 yılında da sürdürebilirse LG kar açıklamaya devam edecektir. LG’nin ürünleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir