LG, 5-inç Boyutunda Oksit Teknolojisine Sahip 1mm Çerçeveli Ekranını Görücüye Çıkardı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Kanada’da düzenlenen SID: Display Week 2013 fuarında Samsung, LG ve AUO gibi dünyanın önde gelen panel üreticiler gelecek nesil ekran teknolojilerini sahneliyor. Etkinlik kapsamında esnek ekran üretim süreci hakkında detaylar paylaşan ve aynı zamanda prototip ürünler sergileyen LG, neredeyse çerçevesiz diyebileceğimiz 5-inç boyutunda bir ekranı ziyaretçilerin beğenisine sundu.

teknik destek

Çerçevesiz ekranlar cephesinde son dönemde kayda değer bir ilerleme sağlanırken, son dönemin popüler telefonlarından Galaxy S4 ve Optimus G Pro sahip oldukları minimum çevre kalınlığı ile sektörde örnek teşkil eden telefonların başında geliyor. Kısa süre önce Samsung tarafından %10 hissesi yaklaşık 50 milyon dolar karşılığında satın alınan Güney Kore’nin en büyük üçüncü telefon üreticisi Pantech de Vega No. 6 ile oldukça ince çerçeveye sahip bir telefon duyurusu gerçekleştirmişti.

Mobil dünyasında yaşanan hızlı gelişmeler dikkate alındığında 2014 yılından itibaren çerçevesiz ekranla donatılan telefonların piyasaya çıkması beklenebilir. LG’nin bu anlamda öncü olması beklenen bir çözümü SID: Display Week 2013 fuarında sergilerken, söz konusu 5-inçlik ekran ultra ince yapısı, 1mm kalınlıktaki çerçevesi ve TFT Oksit teknolojiyle dikkat çekiyor.

TFT Oksit teknolojisi, akıllı telefonlar bataryayı en fazla tüketen argümanlardan biri olan ekranlarda düşük güç tüketimine olanak sağlıyor. IPS teknolojisinin konumlandırıldığı ultra ince ekran 250nit parlaklığa ve 1280 x 720p çözünürlüğe sahip. Parlaklık değeri Optimus 4X HD’ye (400nit) nazaran daha düşük seviyede olan ekran hakkında, Engadget kaynakları panelin telefonlarda kullanımına ilişkin sorduğu soruya LG yetkilileri “En kısa süre” yanıtını vererek, ekran panelinin beklentilerden önce sektörde yer bulacağının müjdesini verdi.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!