LG Akıllı Telefonlar için Esnek Ekran Üretimine Başladı

LG Akıllı Telefonlar için Esnek Ekran Üretimine Başladığını Resmen Duyurdu, Kavisli Telefon ise Önümüzdeki Yıl!

Andronova

Mobil cihazlar için ekran teknolojisine yenilikler katmaya devam eden LG, akıllı telefonlar için esnek OLED ekran üretimine başladığını resmen duyurdu. LG Display tarafından yayınlanan kısa basın açıklamasında 6-inç boyuta sahip ekranın sadece 0.44mm kalınlığa ve 7.2 gram ağırlığa sahip olduğu bildirildi. Cam yerine plastik yüzey kullanılarak geliştirilen ekran, standart cam ekranlara kıyasla daha dayanıklı bir yapı sergiliyor ve üretim safhası daha basit aşamalardan oluşuyor.

Söz konusu ekran esneme ve bükülme kabiliyetlerine sahip olmasına rağmen, mevcut akıllı telefonlarda sunulduğu şekilde kullanıcıya aktarılacak. Son dönemde ortaya çıkan iddialara bakıldığında LG’nin esnek ekranlı telefon konusunda Samsung ile sıkı bir rekabet içerisinde olduğu görülüyor. LG cephesinde üretim gösteren esnek ekranlı ilk telefon G Flex olarak isimlendirilirken, 6-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü OLED ekranın yanı sıra Snapdragon 800 işlemci ve 2GB RAM’in telefonun diğer bileşenleri arasında yer aldığı bildiriliyor.

Resmi açıklamada ayrıca LG’nin önümüzdeki yıldan itibaren akıllı telefonlara yeni bir tasarım anlayışı getirmek istediği de ifade ediliyor. Esnek ekranın hacimli üretimine başlayan LG Dipslay, önümüzdeki yıldan itibaren kavisli ekrana sahip akıllı telefonların da tüketicilere sunulacağını bildirdi. 700mm’ye kadar esneyebilen ekranın çözünürlük değeri ise henüz bilinmiyor.

Galaxy Nexus modelinde her ne kadar plastik ekran kullanılma da, ekrana hafif kavisli bir yapı sunulmuştu. Söz konusu telefonda cam ekran kullanılmış ve kavisli yapı ekran üzerine konumlandırılan bileşen aracılığıyla sağlanmıştı. Önümüzdeki yıldan itibaren farklı tasarıma önayak olacak kavisli telefonlarda ise ekran tamamen bu yapıyı sergiliyor.

LG Akıllı Telefonlar için Esnek Ekran Üretimine Başladı

lg-flexible-sketch

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.